Robert Lewandowski z 12. bramkami w 11 meczach La Liga. Fot. PAP/EPA

Lewandowski w wielkiej formie i z fantastycznym golem. Barcelona opanowuje kryzys

Redakcja Redakcja Robert Lewandowski Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
FC Barcelona pokonała bez większego wysiłku Athletic Bilbao 4:0. Pięknego gola i asystę zaliczył w tym meczu Robert Lewandowski, który umocnił się na pozycji lidera w tabeli strzelców La Liga.

Gdyby oceniać po 11 kolejkach ligowych postawę FC Barcelony, to werdykt byłby dobry. Strata tylko pięciu punktów, jedna porażka - choć bolesna - w Klasyku z Realem Madryt, mnóstwo strzelonych goli i najmniej straconych w krajowych rozgrywkach, oznaczają niezły start ekipy Xaviego. Wątpliwości pojawiły się po kiepskich starciach z Bayernem Monachium, Interem Mediolan i właśnie z "Królewskimi". Włodarze klubu nie po to użyli kilku dźwigni finansowych i sprowadzili wielu piłkarzy za spore pieniądze, aby wicemistrz Hiszpanii ponownie grał w Lidze Europy i odstawał od gigantów w Europie. A to grozi FC Barcelonie, jeśli Inter Mediolan pokona w tej kolejce Ligi Mistrzów Viktorię Pilzno.

Film o historycznej legendzie. "Orzeł. Ostatni patrol" - dlaczego jest tak zły?

Fantastyczny gol Lewandowskiego z Bilbao

Najmniej pretensji można mieć do Roberta Lewandowskiego, choć zawodził we wszystkich czterech najważniejszych meczach na początku sezonu. Gdyby nie gole Polaka, Barcelona nie liczyłaby się w walce o mistrzostwo kraju. W starciu z Athletic Bilbao napastnik strzelił pięknego gola i zaliczył asystę do Ousmana Dembele, po której francuski skrzydłowy otworzył wynik w 12. minucie. Sześć minut później Sergi Roberto po rykoszecie zaskoczył Unaia Simona.

Po 22. minutach spotkania było już "pozamiatane" - Lewandowski idealnie przymierzył i nie dał szans bramkarzowi Basków. To była już 12 bramka Polaka w tym sezonie La Liga.

Poznaliśmy decyzję Johnsona w związku z kryzysem politycznym w Wielkiej Brytanii

Barcelona udanie wychodzi z dołka

W drugiej odsłonie gry bramkę zdobył jeszcze Ferran Torres i ustalił wynik meczu. "Barca" wygrała z Bilbao 4:0 i - jeśli wierzyć hiszpańskim mediom - uratowała posadę Xaviego, który miał usłyszeć ultimatum od prezesa Joana Laporty. Klub w dwóch ostatnich meczach ligowych musiał zdobyć pełną pulę punktów, aby Hiszpan przetrwał na stanowisku. I to się udało - w środku tygodnia na Camp Nou odprawiono Villarreal 4:0, teraz z takim samym dorobkiem pokonano Athletic. FC Barcelona traci w tabeli 3 punkty do Realu Madryt, który zdobył 31 pkt. w 11 kolejkach.

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Co ze sportem i turystyką w czasie wojny?