Powstaje remake pierwszego "Wiedźmina" - CD Projekt RED ujawnił projekt Canis Majoris

Logo zapowiadanego remake'u gry "Wiedźmin".
Logo zapowiadanego remake'u gry "Wiedźmin".
CD Projekt RED ogłosił prace nad nową wersją pierwszej części przygód Wiedźmina. Zapowiadany od dawna tajemniczy projekt Canis Majoris to remake pierwszej gry z serii przygód Geralta z Rivii. Dzisiaj akurat przypada 15. rocznica premiery pierwszego Wiedźmina na PC.

Powstaje remake pierwszego "Wiedźmina"

Gra powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD Projekt RED na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi.


CD Projekt RED w oficjalnym komunikacie prasowym opublikował informację na temat Projektu Canis Majoris, czyli jednej z gier z uniwersum Wiedźmina. Będzie to pełnoprawny remake przygotowywany przez inne polskie studio - Fool's Theory, w tym osoby, które wcześniej pracowały przy "Wiedźminie 2: Zabójcach Królów" oraz "Wiedźminie 3: Dzikim Gonie".

Od "Wiedźmina" wszystko się zaczęło

– "Wiedźmin" to był początek CD Projekt RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED. – Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać - dodaje Badowski, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

CD Projekt RED będzie pomagał w pracach oraz je nadzorował. Na razie nie podano technicznych szczegółów. Skoro mowa i silniku Unreal Engine 5, to gra graficznie będzie zbliżona do zapowiedzianej nowej odsłony tego cyklu. Prawdopodobnie odświeżony Wiedźmin trafi na PC oraz konsole obecnej generacji w postaci PlayStation 5 oraz Xbox Series.

Gra "Wiedźmin" - o co w niej chodzi?

"Wiedźmin" to gra RPG osadzona w mrocznym świecie fantasy, w którym granica pomiędzy dobrem a złem nie istnieje. Tytuł cechuje dojrzała fabuła, pełna niejednoznacznych wyborów moralnych głównego bohatera, obecność wielowymiarowych postaci pobocznych, a także dynamiczna akcja oraz taktyczny system walki. Gracz wciela się w Geralta z Rivii, legendarnego wiedźmina wciągniętego mimo woli w sieć intryg rozmaitych sił walczących o władzę nad światem. Gracze mówią o wyjątkowym klimacie gry.

Wiosną ub.r. CD Projekt podał, że dotychczas sprzedano ponad 40 mln kopii wszystkich gier z serii „Wiedźmin”, z czego przeszło połowę zapewnił wydany w maju 2015 roku „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Popularność „Wiedźmina 3” odżywała w ostatnich latach w związku z premierami dwóch sezonów serialu Neflixa opartego, tak jak seria gier, na sadze wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza odsłona serialu pojawiła się na platformie w grudniu 2019 roku, a druga w grudniu ub.r.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości