Logo zapowiadanego remake'u gry "Wiedźmin".
Logo zapowiadanego remake'u gry "Wiedźmin".

Powstaje remake pierwszego "Wiedźmina" - CD Projekt RED ujawnił projekt Canis Majoris

Redakcja Redakcja Gry Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
CD Projekt RED ogłosił prace nad nową wersją pierwszej części przygód Wiedźmina. Zapowiadany od dawna tajemniczy projekt Canis Majoris to remake pierwszej gry z serii przygód Geralta z Rivii. Dzisiaj akurat przypada 15. rocznica premiery pierwszego Wiedźmina na PC.

Powstaje remake pierwszego "Wiedźmina"

Gra powstaje na silniku graficznym Unreal Engine 5 i korzystać będzie z rozwiązań technologicznych rozwijanych przez CD Projekt RED na potrzeby zapowiedzianej w marcu nowej wiedźmińskiej sagi.


CD Projekt RED w oficjalnym komunikacie prasowym opublikował informację na temat Projektu Canis Majoris, czyli jednej z gier z uniwersum Wiedźmina. Będzie to pełnoprawny remake przygotowywany przez inne polskie studio - Fool's Theory, w tym osoby, które wcześniej pracowały przy "Wiedźminie 2: Zabójcach Królów" oraz "Wiedźminie 3: Dzikim Gonie".

Od "Wiedźmina" wszystko się zaczęło

– "Wiedźmin" to był początek CD Projekt RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta – powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED. – Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać - dodaje Badowski, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

CD Projekt RED będzie pomagał w pracach oraz je nadzorował. Na razie nie podano technicznych szczegółów. Skoro mowa i silniku Unreal Engine 5, to gra graficznie będzie zbliżona do zapowiedzianej nowej odsłony tego cyklu. Prawdopodobnie odświeżony Wiedźmin trafi na PC oraz konsole obecnej generacji w postaci PlayStation 5 oraz Xbox Series.

Gra "Wiedźmin" - o co w niej chodzi?

"Wiedźmin" to gra RPG osadzona w mrocznym świecie fantasy, w którym granica pomiędzy dobrem a złem nie istnieje. Tytuł cechuje dojrzała fabuła, pełna niejednoznacznych wyborów moralnych głównego bohatera, obecność wielowymiarowych postaci pobocznych, a także dynamiczna akcja oraz taktyczny system walki. Gracz wciela się w Geralta z Rivii, legendarnego wiedźmina wciągniętego mimo woli w sieć intryg rozmaitych sił walczących o władzę nad światem. Gracze mówią o wyjątkowym klimacie gry.

Wiosną ub.r. CD Projekt podał, że dotychczas sprzedano ponad 40 mln kopii wszystkich gier z serii „Wiedźmin”, z czego przeszło połowę zapewnił wydany w maju 2015 roku „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Popularność „Wiedźmina 3” odżywała w ostatnich latach w związku z premierami dwóch sezonów serialu Neflixa opartego, tak jak seria gier, na sadze wiedźmińskiej Andrzeja Sapkowskiego. Pierwsza odsłona serialu pojawiła się na platformie w grudniu 2019 roku, a druga w grudniu ub.r.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie