Rosjanie zbroją się na potęgę. Armia właśnie otrzymała zupełnie nową broń

Rosyjska armia otrzymała nową partię Su-34. fot. Guy Plopsky/Twitter
Rosyjska armia otrzymała nową partię Su-34. fot. Guy Plopsky/Twitter
Kreml wysłał armii rosyjskiej zupełnie nowe bombowce, które dopiero co zostały wyprodukowane. Informację o świeżej partii samolotów bojowych dla wojska przekazała rosyjska rządowa agencja informacyjna TASS.

Rosjanie mają nową broń. Do armii trafiła nowa partia bombowców

Jak podaje TASS, chodzi o bombowce Su-34, które wyprodukowała fabryka lotnicza w Nowosybirsku.

"W czkalowskich nowosybirskich zakładach lotniczych Zjednoczonej Korporacji Lotniczej (część państwowego koncernu technologicznego Rostec) wyprodukowano nową partię nowych samolotów bojowych Su-34. Samoloty przeszły szereg testów naziemnych i lotniczych oraz wykonały lot do miejsca swojej służby" - czytamy.

Agencja podaje, że samoloty zostały dostarczone wojskom zgodnie z decyzjami rządowej Rady Koordynacyjnej ds. zapewnienia wymogów Sił Zbrojnych Rosji podczas "specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie" (tak określa inwazję na Ukrainę rosyjska propaganda - red.). Bombowce Su-34 mają stanowić o podstawowej sile uderzeniowej rosyjskich sił powietrznych.

Su-34 sprawdzi się w każdych warunkach. Nowa wersja daje nowe możliwości

Su-34 jest dwusilnikowym, dwuosobowym i ponaddźwiękowym samolotem średniego zasięgu, który ma zastosowanie zarówno jako klasyczny myśliwiec, jak i bombowiec. Maszyna powstała w 1990 r. i wtedy zaliczyła pierwszy lot, jednak jej projekt sięga jeszcze czasów Związku Radzieckiego - to samolot oparty na technologii myśliwca Su-27, jednak udoskonalony m.in. pod względem wytrzymałości i opancerzenia. Su-34 sprawdza się w atakach na cele na ziemi i na wodzie, jednak może też przeprowadzać naloty w nocy i w trudnych warunkach pogodowych.

Zmodernizowana wersja samolotu Su-34 charakteryzuje się rozszerzonymi możliwościami bojowymi, pozwalającymi na stosowanie zaawansowanej amunicji zrzutowej, zwiększenie zasięgu rażenia celów naziemnych i morskich oraz rozszerzenie warunków i dokładności nalotów bombowych.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka