Klienci jednego z największych banków w Polsce w tarapatach. Ataki przybierają na sile

ING Bank Śląski zmaga się z oszustami podszywającymi się pod bank. Klienci muszą zachować ostrożność. fot. CC0
ING Bank Śląski zmaga się z oszustami podszywającymi się pod bank. Klienci muszą zachować ostrożność. fot. CC0
ING Bank Śląski zmaga się z oszustami podszywającymi się pod bank. Ostatnio skala przestępstw się nasiliła. Przestępcy wyłudzają loginy i hasła do bankowości elektronicznej za pomocą fałszywej wiadomości. Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) apeluje do klientów ING o czujność.

Coraz więcej oszustw. Komunikat z ostrzeżeniem dla klientów ING

Zespół CSIRT KNF przestrzega w komunikacie przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których oszuści podszywają się pod ING Bank Śląski.

Jak tłumaczy CSIRT KNF , zagrożenie dla klientów ING stanowi link zawarty w fałszywej korespondencji. Konsekwencje zainstalowania złośliwej aplikacji mogą być dla tragiczne. Instalacja grozi zainfekowaniem telefonu i utratą wszystkich oszczędności.

"Link prowadzi do niebezpiecznej strony, gdzie oszuści wyłudzają loginy i hasła do bankowości elektronicznej. W ostatnim kroku zachęcają do pobrania złośliwej aplikacji przejmującej kontrolę nad urządzeniem" - czytamy w komunikacie.

"Pamiętaj, aby zwracać uwagę na uprawnienia, które aplikacja próbuje uzyskać na urządzeniu podczas instalacji. Nie daj się okraść!" - ostrzega klientów ING zespół cyberbezpieczeństwa.

ING a fałszywa wiadomość. Tak wygląda mail od oszustów

Klienci ING mają to szczęście, że mogą też zobaczyć, jak wygląda fałszywy e-mail. Paweł Piekutowski z zespołu cyberbezpieczeństwa polskiego sektora finansowego opublikował na Twitterze treść wiadomości rzekomo od ING rozsyłanej przez cyberprzestępców.

"Nie dajcie się nabrać i zawsze dokładnie weryfikujcie adres strony, na której wprowadzacie hasła" - zaapelował Piekutowski.

ING ostrzega klientów. Fałszywy komunikat trudno rozpoznać

Także ING Bank Śląski wystosował apel do wszystkich klientów za pośrednictwem Twittera. We wpisie ING możemy zobaczyć mobilną wersję fałszywej wiadomości.

SW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka