Donald Tusk w spocie PiS.
Donald Tusk w spocie PiS.

PiS uderza w Tuska. W spocie porównano go do wilka

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 107
"Platforma Oszustów" - tak PO nazwana jest w najnowszym spocie internetowym PiS. Partia rządząca zaapelowała do wyborców, by nie dali się "nabierać na bajki Donalda Tuska".

- Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska. Platforma Oszustów - czytamy na oficjalnym profilu partii rządzącej, gdzie zamieszczono filmik.  

Czytaj: Stało się. PiS ma nowego rzecznika, na wstępie podziękował Kaczyńskiemu

"O wojnie i pandemii Tusk zapomniał" 

- Czy znacie państwo bajkę o przebiegłym wilku, który przebrał się za babcię i opowiadał dziwne historie, żeby oszukać Czerwonego Kapturka? Czy kogoś wam przypomina? Na przykład bajki Donalda Tuska, że energia i gaz w Polsce są drogie, bo PiS - słychać na nagraniu.  W spocie odparto główne argumenty opozycji, że to PiS jest winne inflacji i podniesieniu rachunków za energię. - O wojnie i pandemii Tusk oczywiście zapomniał. A także o tym, że dzięki działaniom rządu ceny energii w Polsce są dziś jednymi z najniższych w Europie - zaznaczono. 

- Tusk załamuje ręce nad cenami energii, ale to jego fatalna polityka wobec Rosji jest jedną z głównych przyczyn dzisiejszego kryzysu, a jego polityka klimatyczna wobec Unii Europejskiej, to długa lista katastrofalnych błędów i bolesnych porażek, za które Polska płaci do dzisiaj - wspomniano w filmiku PiS. 

Nie przegap: Niemcy reagują na propozycję Błaszczaka ws. Patriotów. Ukraina nie będzie zadowolona

Archiwalne zdjęcia Tuska i pochwały dla Rosji 

W pewnym momencie pojawiają się zdjęcia Tuska w otoczeniu Angeli Merkel i Władimira Putina. - Nie potrafił zablokować projektu Nord Stream, który jest główną osią obecnych problemów w całej Europie. Może dlatego, że prosiła go o to jego najlepsza koleżanka? - pyta lektor. 

PiS stara się też polemizować z narracją, jakoby służył Władimirowi Putinowi. Lider PO często w taki sposób krytykuje obóz rządzący. - Rząd Tuska próbował przedłużyć umowę gazową z Rosjanami do 2037 roku. Umorzył Gazpromowi ogromny dług 1 miliarda 200 mln złotych. Zaprosił Rosjan do prywatyzacji Lotosu i nie chciał budować Baltic Pipe - wyliczają PR-owcy PiS. 

Tusk: Nie zakładam, że PiS i Kaczyński współpracują z rosyjskimi służbami

Przypomniano też słowa Tuska z okresu piastowania funkcji premiera: "Polska i Rosja mogą naprawdę dużo razem zrobić i zarobić". "Z tym, że zarabiali głównie Rosjanie. Za jego rządów ponad 90 proc. ropy naftowej było importowanej właśnie z Rosji" - ripostuje PiS. 

I kolejna wypowiedź ówczesnego premiera rządu PO-PSL: - My ze swojej strony z premierem Putinem przypilnujemy, aby nikt piachu w tryby nie sypał - mówił Tusk. W spocie podkreślono, że nie wyszła planowana budowa elektrowni jądrowej do 2020 roku. 

- W końcu bajka o fotowoltaice i energii z OZE. Według Tuska tu też wszystko jest źle. Ale w jakiś cudowny sposób, czyli dzięki rządowym programom, w ostatnich latach Polska przeżywa wielki wzrost w tych obszarach - krytykuje Tuska partia Jarosława Kaczyńskiego. - Uważajcie na wilka przebranego za babcię - podsumowano. 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj107 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka