Ogromna kasa dla polskich piłkarzy za sukces w Katarze. Fot. PAP/EPA
Ogromna kasa dla polskich piłkarzy za sukces w Katarze. Fot. PAP/EPA

Gigantyczna premia dla piłkarzy za wyjście z grupy od rządu. Kwota robi wrażenie

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 58
Premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom ogromną premię, jeśli wyjdą z grupy. Cel został w Katarze zrealizowali, dlatego polscy zawodnicy mogą liczyć na premier w wysokości od 30 mln do 50 mln złotych do podziału. Media podają różne kwoty bonusu dla naszych "orłów".

Według informacji "Super Expressu", polscy piłkarze i sztab szkoleniowy otrzyma 50 mln złotych od rządu. 80 proc. z tej kwoty przypadnie do podziału zawodnikom, reszta wpłynie na konta selekcjonera, jego doradców, fizjoterapeutów, psychologów i kucharzy. Każdy gracz polskiej kadry otrzyma na czysto 1,5 miliona złotych za pierwszy po 36 latach awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.  

  • Czytaj: 

Lewandowski wywołał burzę. Wystarczyło jedno zdanie

Synek Szczęsnego we łzach. A Polaków bawi klaps na szczęście naszych piłkarzy

Mundial 2022. Polacy z Francją grali odważniej, ale wracają do domu

Miliony do podziału 

Z kolei "WP Sportowe Fakty" podają, że kadrowicze zarobią ok. 30 mln złotych do podziału. Miał to być efekt spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z zawodnikami jeszcze przed rozpoczęciem mundialu w Katarze. "Prezes PZPN, pytany przez nas o całą sprawę, odpowiedział, że słyszał o premii od premiera, ale nie zna szczegółów. Dodał też, że nie uczestniczył we wspomnianej rozmowie z Morawieckim" - donosi portal.  

Odpowiedź rzecznika rządu 

"Wierzymy w sukces polskiej reprezentacji. Jeżeli będą podjęte decyzje co do nagród, to będziemy o nich informować. Teraz czas na kibicowanie polskiej drużynie" - odpowiedział dziennikarzom "WP" rzecznik rządu Piotr Mueller tydzień temu, zapytany o premie od rządu dla kadrowiczów. 

Na tym jednak nie koniec. Wiadomo, że polscy piłkarze otrzymają też premie od PZPN, ale nie znamy dokładnych kwot. Zdaniem "Business Insider", ma to być ok. 7 mln złotych. 

Mateusz Borek krytykuje premie dla piłkarzy 

Mateusz Borek, który komentuje dla TVP mecze na Mundialu, na antenie TVP sport odniósł się do informacji o ogromnych premiach dla polskich piłkarzach. 

- Mam nadzieje, że to co przeczytałem dziś w Wirtualnej Polsce to fejk news. - powiedział komentator TVP w czasie programu ze stolicy Kataru, Dohy.

Borek argumentował, że w kraju gdzie ludzie mają problemu z opłatami za energię, piłkarze nie powinni dostawać tak ogromnych pieniędzy od rządu.

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj58 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport