Wystrzelenie pocisku Jars. Źródło: YouTube/Russian Military Capability
Wystrzelenie pocisku Jars. Źródło: YouTube/Russian Military Capability

Rosjanie zapowiadają nową broń. Rozszerzone możliwości już w przyszłym roku

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Dowódca rosyjskich Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego, generał Siergiej Karakajew zapowiedział, że Rosjanie stworzą nowy mobilny zestaw rakietowy, pozwalający na wystrzelenie z każdej części Rosji pocisków międzykontynentalnych. Prace nad zestawem ruszą w 2023 roku.

Nowa broń armii rosyjskiej 

Generał Siergiej Karakajew, dowódca rosyjskich Wojsk Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego w rozmowie z dziennikiem “Krasnaja Zwiezda” zapowiedział, że Rosja zbuduje nowy mobilny zestaw rakietowy, pozwalający na wystrzelenie z każdej części Rosji pocisków międzykontynentalnych.

"W przyszłym roku rozpoczniemy pracę nad opracowaniem obiecującego, mobilnego zestawu rakietowego, który będzie bardziej mobilny niż wyrzutnie rakiet Jars, będzie stwarzał możliwość rozmieszczenia i odpalenia pocisków międzykontynentalnych z każdej części Federacji Rosyjskiej" – powiedział oficjalnemu dziennikowi resortu obrony Rosji Karakajew. 

Rosja przeprowadzi testy rakiet międzykontynentalnych 

W 2023 roku rosyjskie Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego zakończą proces przezbrajania jednostek uzbrojonych w rakiety Jars w zestawy mobilne.

Pociski Jars mogą być wystrzeliwane z zestawów mobilnych lub z silosów rakietowych. Co ciekawe, pociski te mają być w stanie razić cele na odległość 11 tys. km i mogą być wyposażone w wiele głowic.

Karakajew poinformował również, że w 2023 roku rosyjskie Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego przeprowadzą osiem testów pocisków międzykontynentalnych, o których będą informowały USA z wyprzedzeniem.

MP

Czytaj dalej: 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka