Były urzędnik w więzieniu za pedofilię. Jest komentarz władz Zachodniopomorskiego

Krzysztof F. Źródło: ctrsymetria.pl
Krzysztof F. Źródło: ctrsymetria.pl
Krzysztof F., który skazany jest prawomocnie m.in. za pedofilię, został odwołany z funkcji w Urzędzie Marszałkowskim natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów we wrześniu 2020 r. - przekazują lokalne władze.

Krzysztof F. nie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim 

"Krzysztof F. od dnia 30 września 2020 roku nie pełni funkcji pełnomocnika ani żadnej innej związanej z pracą na rzecz Urzędu Marszałkowskiego. Został odwołany natychmiast po zatrzymaniu i przedstawieniu mu zarzutów" – poinformował w wydanym oświadczeniu Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Mężczyzna, jak przekazał rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj, został skazany za pedofilię, nakłanianie dzieci do spożywana narkotyków i posiadanie znacznych ilości substancji odurzających.

Sprawa Krzysztofa F.

W czwartek Radio Szczecin ujawniło, że Krzysztof F. został skazany m.in. za pedofilię w 2020 roku, jednak jego proces odbywał się z wyłączeniem jawności, ze względu na dobro pokrzywdzonych dzieci. Po zatrzymaniu, policja przeszukała mieszkanie pedofila, gdzie znalazła 339 gramów marihuany. Krzysztof F. został skazany nieprawomocnie w lipcu 2021 roku. Wyrok podtrzymano w grudniu ub. r. 

MP

Czytaj dalej: 

Lubię to! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Inne tematy w dziale Społeczeństwo