Hakerzy wykradli kryptowaluty o wartości 100 mln dolarów.
Hakerzy wykradli kryptowaluty o wartości 100 mln dolarów.

Zuchwała kradzież kryptowalut. FBI namierzyło hakerów z totalitarnego kraju

Redakcja Redakcja Kryptowaluta Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
W czerwcu 2022 roku z firmy Harmony zniknęło 100 milionów dolarów w kryptowalutach. FBI o ten napad oskarżyło dwie grupy północnokoreańskich hakerów rządowych.

Hakerzy z Korei Północnej ukradli kryptowaluty 

Agenci FBI w specjalnym komunikacie ogłosili, że dwie grupy powiązane z rządem Korei Północnej – Lazarus Group i APT38 były odpowiedzialne za włamanie do mostu Horizon, stworzonego przez amerykańską firmę Harmony, w czerwcu 2022 roku.

Skradzione kryptowaluty o wartości 100 mln dolarów mogą posłużyć do fundowania pocisków balistycznych i innego uzbrojenia kraju.

To nie wszystko - 13 stycznia hakerzy mieli wykorzystać protokół prywatności o nazwie Railgun, aby wyprać 60 milionów dolarów ze wspomnianego cybernetycznego napadu.

"Część tego skradzionego ethereum została następnie wysłana do kilku dostawców usług wirtualnych aktywów i zamieniona na bitcoiny (BTC)” - poinformowało FBI w swoim oświadczeniu.

Północnokoreańscy hakerzy kradną na potęgę 

Przypomnijmy, że napad na firmę Harmony miał miejsce w czerwcu 2022 roku. Platforma ogłosiła wówczas zniknięcie dużej sumy kryptowalut z mostu Horizon. Technologia ta pozwala na transfery kryptowalut między poszczególnymi łańcuchami bloków, a więc także wymiany jednej kryptowaluty na drugą.

Według National Intelligence Service Korei Południowej, Korea Północna ukradła kryptowaluty o łącznej wartości około 1,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich pięciu lat. W samym 2022 roku może to być nawet 626 milionów dolarów. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka