Olga Zenkowa, dziennikarka zgwałcona w Melitopolu przez kadyrowców.
Olga Zenkowa, dziennikarka zgwałcona w Melitopolu przez kadyrowców.

Rosyjska dziennikarka przeżyła piekło na froncie. Zgwałcili ją sojusznicy Putina

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
W okolicach okupowanego Melitopolu doszło w styczniu do gwałtu na rosyjskiej dziennikarce NTV. Olga Zenkowa została napadnięta przez grupę kadyrowców, którzy zachowywali się jak dzikie zwierzęta. Stacja złożyła protest i domaga się ukarania żołnierzy, grasujących na Ukrainie.

Bezwzględni kadyrowcy

Potężny skandal ujawniła propagandowa telewizja NTV, domagając się od organów państwa zdecydowanej reakcji i śledztwa. Do horroru doszło 17 stycznia w kontrolowanym przez Rosjan Melitopolu. Olga Zenkowa, propagandystka stacji, robiła reportaż na temat wojny. W momencie ataku kadyrowców, jadła posiłek wraz z operatorem. Uzbrojeni mężczyźni podawali się za członków batalionu "Achmat". Jej towarzysz został dotkliwie pobity, a grupa kilku czeczeńskich wojowników zgwałciła dziennikarkę.

To członkowie oddziału terrorystów, podległego rozkazom szefa Republiki Czeczeńskiej Ramzana Kadyrowa. Jego żołnierze słyną z prezentowania filmików w sieci, w których pozują na wojennych bohaterów i ciągle grożą Ukraińcom śmiercią. 

Protest NTV

Gwałty na ukraińskich kobietach, popełniane przez Rosjan i ich sprzymierzeńców, to codzienność od początku inwazji. Czym innym jest jednak brutalna napaść rosyjskiej dziennikarki, która zna wysoko postawionych polityków w kraju. Stacja NTV zwróciła się do organów ścigania w kraju, by złapać i wymierzyć karę sprawcom gwałtu. Pismo datowane jest na 21 stycznia 2023 r. 

Protest NTV przetłumaczony na język angielski:


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj89 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka