Znany raper oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani pod koniec stycznia ubiegłego roku. fot. YouTube.com/Mata
Znany raper oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani pod koniec stycznia ubiegłego roku. fot. YouTube.com/Mata

Sąd zdecydował w sprawie Maty. Zatrzymano go za posiadanie substancji odurzających

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył we wtorek postępowanie prowadzone przeciwko znanemu raperowi Michałowi M. oraz jego znajomemu, którzy zostali przez prokuraturę oskarżeni o posiadanie narkotyków. Prokuratura zapowiada zażalenie na tę decyzję.

Sąd umorzył sprawę Michała M. ps. Mata

"Postanowieniem z 7 lutego 2023 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy – Mokotowa w Warszawie umorzył postępowanie przeciwko Michałowi S. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 0,39 g i Michałowi M. oskarżonemu o posiadanie środka odurzającego o łącznej wadze 1,45 g. Sąd umorzył postępowanie na podstawie art. 62a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii" - poinformowała  Samodzielna Sekcja Prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

Orzeczenie nie jest prawomocne.

Prokuratura zapowiedziała zażalenie na postanowienie sądu. "Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie" - przekazała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Mata zatrzymany za posiadanie narkotyków

Znany raper oraz jego o trzy lata starszy kolega zostali zatrzymani pod koniec stycznia ubiegłego roku tuż po godzinie 23 w rejonie ulicy Okolskiej na warszawskim Mokotowie. "Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu znacznie przyspieszyli swoje kroki" - informowała policja.

Podawała też, że podczas legitymowania obaj mężczyźni dobrowolnie z kieszeni odzieży wyciągnęli woreczki z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego o zapachu charakterystycznym dla marihuany. "Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana" - tłumaczyła policja.

Znany raper oraz jego starszy kolega zostali przesłuchani. "Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia" - podawała policja.

24-latek oraz 21-latek usłyszeli zarzut za posiadanie środków odurzających, a następnie zostali zwolnieni do domu.

Jak podał portal tvn.warszawa, który jako pierwszy poinformował o umorzeniu postępowania, z końcem maja 2022 roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia, zarówno w sprawie rapera, jak i jego kolegi.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj17 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo