Senator Joanna Sekuła w peruce i bez niej, fot. facebook/Joanna Sekuła
Senator Joanna Sekuła w peruce i bez niej, fot. facebook/Joanna Sekuła

Senator PO opublikowała poruszający film. Jej szczerość jest uderzająca

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Senator Joanna Sekuła postanowiła wyjaśnić publicznie, dlaczego radykalnie zmieniła wygląd. Opublikowała film, w którym przyznała się do tego, że nosiła perukę. Polityk PO zdjęła ją i pokazała jak wygląda bez niej.

Joanna Sekuła zmieniła wygląd

"Ubiegły rok był dla mnie bardzo trudny. Przez wiele miesięcy zmagałam się z chłoniakiem. Ale wróciłam do życia z nową energią, z nową siłą. Chcę wam pokazać, że choroba nie oznacza dla człowieka końca, a może być początkiem - mówi w filmie Joanna Sekuła. Polityk pokazuje ujęcia ze swojego prywatnego mieszkania. 

W pewnym momencie staje frontem do kamery i zdejmuje z głowy kasztanową perukę. Na głowie ma krótkie siwe włosy przystrzyżone w modną fryzurkę.

- To będzie pierwszy dzień mojego nowego życia - uśmiecha się Joanna Sekuła i wychodzi z mieszkania.

Senator miała nowotwór

Chłoniak należy do grupy złośliwych nowotworów pochodzących z układu chłonnego. Jest to najczęściej spotykany nowotwór krwi. Zajmuje węzły chłonne, śledzionę, szpik kostny, krew oraz inne narządy. Najczęściej wykrywa się go z wyraźnego powiększenia węzłów chłonnych. Leczenie polega na zastosowaniu chemioterapii lub w skojarzeniu chemio- i radioterapii. W 80 procentach udaje się go wyleczyć.

Pod nagraniem pojawiło się wiele wpisów polityków różnych opcji. Parlamentarzyści ślą senator PO wiele ciepłych słów.

Pod filmem opublikowanym na Facebooku senator również otrzymała mnóstwo wspierających komentarzy od wielu osób śledzących jej profil.

Joanna Sekuła - Senator RP

W Senacie X kadencji Joanna Sekuła jest: wiceprzewodniczącą Komisji Nauki, Edukacji i Sportu, członkiem Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, członkiem Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu. Kilka godzin przed opublikowaniem swojego "coming outu" Joanna Sekuła udzieliła wywiadu telewizji w Jaworznie, gdzie jeszcze wystąpiła w peruce i mówiła o aktualnych pracach Senatu.

Joanna Sekuła ma 60 lat. Jest senatorką z Sosnowca.  W 1984 r. ukończyła studia magisterskie na Wydziale Mechaniczno-Hutniczym Politechniki Śląskiej. W 2016 r. ukończyła studia podyplomowe w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej.

Od 1984 do 2007 r. pracowała w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu, a w latach 2007 - 2009 w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Od 2009 do 2011 r. zatrudniona była w Spółce Restrukturyzacji Kopalń na stanowisku Dyrektora Biura Gospodarki Mieszkaniowej. W 2011 roku została powołana na stanowisko dyrektora w Miejskim Zakładzie Zasobów Lokalowych.

Jest pełnomocniczką Kongresu Kobiet, członkinią Stowarzyszenia Aktywne Kobiety.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka