Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. Chodzi o reklamowanie alkoholu. (fot. Instagram, Wikipedia)
Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. Chodzi o reklamowanie alkoholu. (fot. Instagram, Wikipedia)

Maffashion i Maciej Musiał z zarzutami. Celebryci mają problem

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko influencerce Julia Kuczyńska, znanej jako "Maffashion" oraz aktorowi Maciejowi Musiałowi — informuje tvp.info. Zdaniem śledczych z warszawskiej prokuratury celebryci złamali przepisy o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Jak podaje tvp.info, Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota 18 kwietnia skierowała do warszawskiego sądu akt oskarżenia przeciwko celebrytom. Informację potwierdziła portalowi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Zarzuty wobec Kuczyńskiej i Musiała

Śledczy zarzucają Kuczyńskiej i Musiałowi (wyrazili zgodę na podawanie danych osobowych – red.) reklamowanie napojów alkoholowych, wbrew przepisom zapisanym w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Celebrytom grozi kara grzywny od 10 do 500 tys. zł — donosi tvp.info.


Maffashion i Maciej Musiał reklamowali alkohol

Zdaniem śledczych aktor Maciej Musiał miał 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. za pośrednictwem Instagrama reklamować szkocką whisky i włoskie piwo. 

Maffashion miała zaś 23 czerwca ubiegłego roku – również na Instagramie – reklamować włoskie piwo.  

Według śledczych Maciej Musiał 31 sierpnia 2021 r. i 6 lipca 2022 r. na Instagramie publicznie reklamował szkocką whisky i włoskie piwo. 

Podobne zarzuty wobec Wojewódzkiego i Palikota

Podobne zarzuty usłyszeli w kwietniu Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot oraz ich wspólnik Tomasz Czechowski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę powiadomił wówczas aktywista Jan Śpiewak.

Palikot, Wojewódzki i Czechowski wspólnie prowadzą spółkę produkującą i sprzedającą alkohole. Manufaktura Piwa, Wódki i Wina w swojej ofercie ma produkty takie jak Palikot Wódka Kraftowa, Czysta Wódka Wybuhowa czy wódka Wyjebongo.

Maffashion walczy z TVN

Na początku kwietnia Julia Kuczyńska, znana jako Maffashion zapowiedziała podjęcie kroków prawnych wobec "Uwagi TVN". Celebrytka oburzyła się na to, jak przedstawiono ją w materiale o jej były chłopaku– Sebastianie Fabijańskim. Poruszono w nim m.in. wątek jego związku z Kuczyńską, blogerką modową znaną jako Maffashion.

Bez ogródek powiedziano również o rozstaniu pary, sugerując, że to przez swoją ex-dziewczynę Fabijański stał się nielubiany w sieci.

Kariera Macieja Musiała

Macieja Musiała poznać mogliśmy po raz pierwszy w serialu "Rodzinka.pl". Od tego czasu jednak aktor rozwinął się, grając w wielu produkcjach. Musiał wystąpił również w hollywoodzkich tytułach. Zagrał m.in. w netflixowym "Wiedźminie", "1983" czy w amerykańskim serialu "1899". Szacuje się, że może już spokojnie żądać za kampanię reklamową ćwierć miliona złotych.


RB

(na zdjęciu: siedziba Prokuratury Krajowej w Warszawie (tło), Maciej Musiał (L), Maffashion (P) / źródło: Wikipedia, Instagram)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości