Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w czwartek, że koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w czwartek, że koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach

Niespodzianka na majówkę. Na stacji paliw możesz się zdziwić

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Od dziesięciu dni PKN Orlen obniża ceny paliw. Od czwartku kolejna majówkowa obniżka. Prezes Orlenu Daniel Obajtek wyjaśnia powody.

PKN Orlen z kolejną obniżką cen paliw

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w czwartek, że koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach - benzyny o 8 gr, a oleju napędowego o 12 gr.

W czwartek PKN Orlen otworzył nową farmę fotowoltaiczną w Wielbarku na Mazurach. Uczestniczący w wydarzeniu prezes koncernu Daniel Obajtek podczas konferencji prasowej mówił m.in. o cenach na stacjach Orlenu. Podkreślił, że koncern od 10 dni obniża ceny paliw.


"Notowania na giełdach paliw się stabilizują"

– Obniżamy ceny paliw, bo notowania na giełdach paliw się stabilizują - o 24 grosze olej napędowy i benzynę o 12 groszy. Dziś następna obniżka, bo idzie długa majówka: dodatkowo 8 gr na benzynie i 12 gr na oleju – poinformował prezes PKN Orlen.

Obajtek przypomniał, od 1 maja cena gazu dla klientów biznesowych zostanie obniżona do 301,72 zł zł/MWh. Oznacza to w sumie 62 proc. obniżki od stycznia - podkreślił.

Na początku kwietnia br. PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen informował, że spółka w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh. Jak dodano, to kolejna w tym roku obniżka cen dla klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej.


Nowy sposób ustalania ceny za paliwo gazowe

Od 1 kwietnia br. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązuje do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu - wyjaśniono w komunikacie.

Cena będzie aktualizowana co miesiąc

Spółka dodała, że zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika „Gaz dla Biznesu”, cena będzie aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

PKN Orlen to koncern multienergetyczny prowadzący działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Jak podaje, zapewnia energię i paliwa ponad 100 mln Europejczyków, a produkty firmy są dostępne w blisko 100 krajach.


KW

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował w czwartek, że koncern przed majówką obniża ceny paliw na stacjach

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka