Zaiskrzyło między Mariuszem Szczygłem i Tomaszem Gdulą. Fot. Volens Paweł Bobrowski Volensme/ Volens Paweł Bobrowski Volensme - Own work CC BY-SA 4.0 / Screen/TVP Opole / Canva
Zaiskrzyło między Mariuszem Szczygłem i Tomaszem Gdulą. Fot. Volens Paweł Bobrowski Volensme/ Volens Paweł Bobrowski Volensme - Own work CC BY-SA 4.0 / Screen/TVP Opole / Canva

Pracownik TVP uderzył w Mariusza Szczygła. Kara za homofobiczny żart

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
„Polaczek Stasiek na polskiej wsi mieszka. / W zębach koszulę ma ten koleżka. / Uczy się pilnie przez całe ranki/ ze swojej polackiej pierwszej czytanki” - rymowanka opublikowana w social mediach przez Mariusza Szczygła nie znalazła uznania w oczach pracownika TVP Opole. Uderzył w znanego reportażystę homofobiczną rymowanką. Znamy reakcję publicznego nadawcy.

Szczygieł o "Polaczku Staśku"

Znany reportażysta Mariusz Szczygieł w ubiegłym tygodniu na swoim koncie na Facebooku zamieścił „próbę wiersza” (napisanego przez Krzysztofa Wychowałka) - trawestację znanego pokoleniom Polaków „Murzynka Bambo” Juliana Tuwima. Szczygieł przekonuje, że w ten sposób chciał pokazać, iż klasyczny utwór z elementarzy może być rasistowski. „Polaczek Stasiek na polskiej wsi mieszka. / W zębach koszulę ma ten koleżka. / Uczy się pilnie przez całe ranki/ ze swojej polackiej pierwszej czytanki” - czytamy w przeróbce.


Gdula ostro do Szczygła

Na rymowankę opublikowaną przez Szczygła zareagował Tomasz Gdula, kierownik Sekcji Programów Informacyjnych i Publicystycznych TVP3 Opole. Gdula nie przebierał w środkach wyrazu.

„Mariuszek Szczygieł w Warszawie mieszka, / Kłamliwym gejem jest ten koleżka. / Wmawiał nam wszystkim przez dwie dekady, / Że jest normalny i bez żenady / Fałszywą żonę wiódł do ołtarza, / To znów z »kochanką« w trawie się tarzał” - brzmi początek utworu Gduli. 

Dalej czytamy: „Lecz kiedy tylko noc się zaczyna,/ Chłopom swój brudny tyłek wypina”.

Szczygowi nie spodobała się polemika z jego wierszykiem uderzającym w „Polaczków”. – Pan z TVP napisał obrzydliwy, homofobiczny tekst o mnie – poskarżył się Szczygieł Onetowi.


Błyskawiczna reakcja TVP3 Opole

Publiczny nadawca błyskawicznie zareagował.

„Kierownictwo TVP3 Opole zdecydowało o zawieszeniu pana Tomasza Gduli w wykonywaniu obowiązków służbowych do momentu wyjaśnienia. Sprawa ta jest badana przez Komisję Etyki, po zapoznaniu się ze stanowiskiem zostaną podjęte dalsze kroki” - przekazało Wirtualnym Mediom Centrum Informacji TVP. 

Gdula na Facebooku stwierdził, że zareagował „emocjonalnym komentarzem” i przeprosił Szczygła oraz „wszystkich, którzy poczuli się urażeni”.


KW

Źródło zdjęcia: Zaiskrzyło między Mariuszem Szczygłem i Tomaszem Gdulą. Mariusz Szczygieł: Fot. Volens Paweł Bobrowski Volensme/ Volens Paweł Bobrowski Volensme - Own work CC BY-SA 4.0 / Tomasz Gdula: Screen/TVP Opole / Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj51 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura