PAP/Rafał Guz
PAP/Rafał Guz

Wypadek z udziałem rządowej kolumny, są ranni. Policja wydała oświadczenie

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 127
Nikt poza dwoma policjantami nie doznał obrażeń w zderzeniu radiowozu zamykającego rządową kolumnę z osobową mazdą, do którego w niedzielę po południu doszło w Czajkach w powiecie wysokomazowieckim - podała na Twitterze policja.

Podlaskie. Wypadek z udziałem rządowej kolumny

"Nikt poza policjantami z kolumny nie odniósł obrażeń, bezpieczeństwo przewożonych osób zostało zachowane" - podała policja.

Do wypadku doszło ok. godz. 15.00. Policja podała, że w radiowóz, który zamykał kolumnę rządowych pojazdów wjechał czołowo samochód osobowy mazda.

"Nic nie wskazuje na umyślne działanie - kierująca mazdą, jadąc z przeciwnego kierunku straciła panowanie nad swoim samochodem" - podała policja.

Podkreślono, że najbardziej poszkodowanymi w wypadku są policjanci.

"Jeden z nich ze złamaniami miednicy i żeber przetransportowany został do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, natomiast drugi przewieziony do szpitala. Cztery osoby podróżujące mazdą według wstępnych ocen nie odniosły poważniejszych obrażeń" - podała policja.


Wcześniej podlaska staż pożarna informowała, że dzieci (nastolatek i młodsze dziecko) zostali skierowani do szpitala, pojechali z nimi rodzice, dlatego w statystykach tego wypadku strażacy mają informację o sześciu poszkodowanych osobach: policjantach i rodzinie z samochodu mazda.

Oficer prasowa policji w Wysokiem Mazowieckiem Agnieszka Zaremba poinformowała, że radiowóz zamykał rządową kolumnę pojazdów SOP po wizycie w Podlaskiem premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka. Nie podała czy w kolumnie pojazdów znajdowali się premier, szef MON.

Premier Mateusz Morawiecki i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak byli w niedzielę w Białystoku, a potem w Krynkach przy granicy z Białorusią.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana, obowiązują objazdy drogami lokalnymi. Agnieszka Zaremba poinformowała, że na miejscu są prowadzone czynności w sprawie okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora.

zdjęcie ilustracyjne. fot. PAP/Rafał Guz

SW

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości