Imigrant sforsował zaporę. Straż Graniczna opublikowała nagranie

Redakcja Redakcja Imigranci Obserwuj temat Obserwuj notkę 109
Jeden z nielegalnych imigrantów przeszedł przez zaporę w miejscowości Dubicze Cerkiewne w województwie podlaskim. Mężczyzna natychmiast uciekł w stronę lasu. Straż Graniczna podjęła się poszukiwań i opublikowała nagranie z akcji.

Straż Graniczna w akcji

- Kolejni cudzoziemcy próbowali nielegalnie przedostać się z Białorusi przez Polskę do innych państw Unii Europejskiej. Bariera fizyczna i alerty z perymetrią umożliwiają funkcjonariuszom Straży Granicznej szybką i skuteczną reakcję - podała Straż Graniczna w środę na portalu X (dawny Twitter). 

Na filmie widać imigranta, który przechodzi przez zaporę i ucieka do lasu. Za nim natychmiast podjeżdża patrol strażników i dokonuje zatrzymania cudzoziemca. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia we wsi Dubicze Cerkiewne w województwie podlaskim.

 


Nielegalni imigranci

Tylko w dniach 14 i 15 sierpnia 2023 r. 149 imigrantów próbowało nielegalnie sforsować granicę polsko-białoruską. Służby zatrzymały dwóch kurierów. Jednym z nich okazał się 23-letni Ukrainiec, który starał się przewieźć grupę Syryjczyków w głąb Europy.  


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj109 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Polityka