źródlo: PAP
źródlo: PAP

Ostatnia szansa na zmianę. Polacy ocenili kto lepiej prowadzi kampanię wyborczą

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 42
Polacy twierdzą, że najlepszą kampanię wyborczą prowadzi PiS - wynika z nowego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. Uważa tak aż 40 proc. naszych rodaków.

Sondaż: PiS najlepiej prowadzi kampanię wyborczą

40,7 proc. badanych odpowiedziało, że najlepiej w tej kampanii radzi sobie Zjednoczona Prawica. Koalicję Obywatelską wskazało z kolei 21,5 proc. respondentów - wynika z sondażu opublikowanego na stronie WP.pl.

Co ciekawe, pozostałe partie nie uzyskały więcej niż kilka proc. głosów.

Trzecią Drogę wskazało tylko 5,2 proc. uczestników badania, 4,1 proc. odpowiedziało, że Bezpartyjni Samorządowcy, 2,7 proc. uważa, że Konfederacja, a 1,6 proc. wybrało Lewicę.  24,2 proc. ankietowanych nie potrafiło odpowiedzieć na tak postawione pytanie.


80 proc. wyborców PiS zadowolonych z kampanii

Aż 80 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy uważa, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego najlepiej prowadzi kampanię wyborczą.

Z takim zaufaniem własnych wyborców problem ma natomiast opozycja. Wyborcy innych partii uważają, że kampanię najlepiej prowadzi Koalicja Obywatelska, ale wskazało ją tylko 40 proc. pytanych. Na drugim miejscu jest Zjednoczona Prawica - 22 proc., a podium zamyka Trzecia Droga - 11 proc. Inne ugrupowania otrzymały marginalną liczbę głosów.

Sondaż przeprowadzono w dniach 8-9 września 2023 roku metodą CATI na próbie reprezentatywnej 1000 osób.


Sondaż wyborczy: PO dogania PiS

W tym samym sondażu zapytano Polaków o ich preferencje partyjne. Wynik może zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że PO dogania PiS. Jest to sprzeczne z poprzednimi badaniami innych instytucji.

Więcej o sondażach przeczytasz tutaj:

W tym samym badaniu dla Wirtualnej Polski największe poparcie ma partia rządząca - na PiS zagłosowałoby 33,5 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła się KO z 28-proc. poparciem, a na trzecim Konfederacja z wynikiem 11,2 proc. poparcia.

Do Sejmu weszłyby również Trzecia Droga z 9,2 proc. poparcia i Lewica z 8,9 proc poparcia. Szósty komitet wyborczy - Bezpartyjni Samorządowcy - zdobyłby w wyborach 3,2 proc. głosów i nie przekroczyłby 5-procentowego progu wyborczego.

W porównaniu do poprzedniego badania PiS odnotowało spadek o 1,8 pkt. proc. Traci również Trzecia Droga – o 1 pkt. proc. i Lewica – o 0,5 pkt. proc.

Wzrost odnotowała Konfederacja, która w stosunku do poprzedniego badania zyskała 0,6 pkt. proc. Zyskuje też KO, której poparcie w stosunku do poprzedniego sondażu wzrosło o 0,5 pkt. proc.


MB

Fot. Spotkanie PiS w Elblągu. Źródło: PAP/Tomasz Waszczuk

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka