Twitter
Twitter

Nietypowa kampania kandydatki Lewicy. Zachęca prezerwatywami ze swoim hasłem

Redakcja Redakcja Lewica Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
W okresie kampanii wyborczej kandydaci i kandydatki na posłów prześcigają się w pomysłach na dotarcie do potencjalnego elektoratu. Jeden z oryginalniejszych pomysłów ma kandydatka Nowej Lewicy Emilia Skibińska. Działaczka propaguje swoje hasło wyborcze na prezerwatywach.

Kampania działaczki Lewicy z prezerwatywami w tle

Emilia Skibińska jest sekretarzem zarządu krajowego Młodej Lewicy w powiecie tomaszowskim. Stamtąd kandyduje też do Sejmu. Prywatnie jest studentką gospodarki przestrzennej.

Kandydatka startuje dopiero z 5 miejsca na piotrkowskiej liście Nowej Lewicy. Nic więc dziwnego, że musi ona sięgnąć po niekonwencjonalne metody, żeby było o niej głośno w okresie kampanii wyborczej.

Skibińska postawiła więc na propagowanie swojego hasła za pomocą rozdawania prezerwatyw z hasłem "nie pękaj, zagłosuj!".

- 15 października nie pękamy, głosujemy na nr 5 na liście nr 3 w okręgu piotrkowskim - napisała na platformie X (dawniej Twitter) kandydatka.

Burza komentarzy pod wpisem kandydatki

Pomysł na kampanię Skibińskiej wywołał spore poruszenie w sieci. Jej post na platformie X ma spore zasięgi, o kandydatce rozpisują się też lokalne media. Większość internautów nie jest jednak zachwycona pomysłem łączenia tego środka antykoncepcyjnego z polityką.

- Dziewczyna z niebieskimi włosami robi kampanię lewicy przez rozdawanie gum. Laska uciekła z prawicowych memów - skomentowała internautka Mirra.


- Z taką kandydatką zawsze będziecie bezpieczni - napisał z kolei pan Maks.

Skibińska komentuje pomysł z prezerwatywami

Kandydatka wypowiedziała się na temat krytycznych komentarzy odnoszących się do jej pomysłów na kampanię. Skibińska odniosła się do zarzutów, że jej pomysł wpłynie negatywnie na obecną sytuację demograficzną w Polsce.

- Przy mojej akcji rozdawania prezerwatyw pojawił się temat niżu demograficznego. To jest bardzo złożony problem i rozdanie kilkudziesięciu gumek go nie pogorszy, gdy samo rozdanie 500+ również nie pomogło - napisała na swoim koncie w mediach społecznościowych.


MB

Fot. Emilia Skibińska. Źródło: Twitter

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka