Youtuber Gargamel okazał się przemocowcem, fot. YouTube
Youtuber Gargamel okazał się przemocowcem, fot. YouTube

Szokujące fakty o gwieździe polskiego internetu. Była dziewczyna ujawniła, co jej zrobił

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 28
Gargamel, czyli Jakub Chuptyś był jedną z najbardziej wpływowych postaci w polskiej sieci. Słynął z filmów na YouTube, w których krytykował influencerów, artystów i ludzi mediów. Okazuje się, że słynny moralizator w przeszłości zrobił piekło swojej nieletniej wtedy dziewczynie. Wczoraj ofiara internetowej gwiazdy zdobyła się na wyznanie.

Youtuber znęcał się psychicznie i fizycznie nad dziewczyną

W poniedziałkowy wieczór na TikToku pojawił się film młodej kobiety o pseudonimie lauraklaus. Opowiedziała w nim o przemocowej relacji z Jakubem Chuptysiem. Powiedziała, że padła ofiarą groomingu, czyli uwodzenia dziecka przez Internet. 

- W 2020 r. padłam ofiarą groomingu i agresywnych zachowań przez znanego wam wszystkim Gargamela. Miałam 16 lat, jak zaczęliśmy spotykać. (...) Nie chcę dawać cichego przyzwolenia na to, żeby takie osoby dalej miały jakiekolwiek wpływy w Internecie i były przykładem dla innych młodych osób. Nagrywam to dwa lata później, bo byłam okropnie zmanipulowana i bałam się, że chorzy i mizoginistyczni fani Kuby zrobią mi krzywdę — mówi na nagraniu.


Jak dodała, teraz mieszka za granicą i czuje się bezpieczna, więc postanowiła podzielić się swoją historią.

- Kontrolował całe moje życie, zabraniał spotykać mi się z kimkolwiek. Wszelkie wyzwiska, stosowanie przemocy psychicznej, a później również fizycznej, były na porządku dziennym - wyznaje. Ich relacja zakończyła się w 2021 r., gdy pijany youtuber miał wtargnąć do jej mieszkania, zaczął wyzywać i szarpać dziewczynę. Na dowód swoich słów laura klaus opublikowała wiadomości i nagrania rozmów z wymienianych z Gargamelem. Na fragmentach audio słychać, jak youtuber obraża swoją byłą już dziewczynę, pluje na nią. Słychać kłótnie pary, jej krzyki "możesz mnie nie szarpać?". W prywatnych wiadomościach Gargamel również obrażał byłą partnerkę.


Gargamel przyznał się do winy: To przez alkohol

Jakub Chuptyś przyznał się do winy i opublikował oświadczenie, tłumacząc swoje ówczesne zachowania nałogiem alkoholowym.

"Przepraszam moją byłą dziewczynę i przyznaję się do popełnionych błędów - to co zrobiłem w 2020 jest niewybaczalne i nie ma usprawiedliwienia dla mojego postępowania. Jest mi z tego powodu bardzo wstyd, ale jestem gotowy przyjąć wszelkie konsekwencje tych działań" - napisał na Facebooku Jakub Chuptyś.


Wyznał też, że w tamtym okresie swojego życia walczył z chorobą alkoholową. Pod koniec 2021 roku poszedł na odwyk i podjął leczenie. "O mojej trzeźwości często mówię na streamach. Pracuję nad sobą i z roku na rok staram się być lepszym człowiekiem. wiem, że nic nie jest w stanie odwrócić tego co zrobiłem, skupiam się na dalszej pracy nad sobą. I znów - z całego serca przepraszam" - przekazał Chuptyś.

Kim jest Gargamel, czyli Jakub Chuptyś

Jakub Chuptyś ma obecnie 28 lat. Jest absolwentem XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie i Warszawskiej Szkoły Filmowej, na kierunku Film i Multimedia. Jest twórcą kanału o nazwie GargamelVlog. Swoje pierwsze nagrania zaczął publikować w 2011 roku, gdy miał zaledwie 16 lat. Popularność zdobył, gdy zaczął zamieszczać filmy krytykujące różne zjawiska lub filmy innych twórców internetowych. W latach 2017-2020 był jednym z prowadzących muzyczną audycję Pogłos w radiowej Czwórce.

Od 2018 roku Gargamel tworzy także z Bartkiem Sitkiem, znanym pod pseudonimem Generator Frajdy, kanał o nazwie Dwóch Typów Podcast. Nowe odcinki, w których komentują bieżące wydarzenia, pojawiały się co sobotę, ale to już koniec podkastów. Generator Frajdy oświadczył, że Gargamel zupełnie inaczej przedstawiał ten związek, okazał solidarność z Laurą i zerwał współpracę z Jakubem.

ja

(Na zdjęciu: Youtuber Gargamel okazał się przemocowcem, fot. YouTube)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura