Nieuchwytny zabójca. Jest międzynarodowy ruch ws. Borysa

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Interpol wystawił czerwoną notę za poszukiwanym Grzegorzem Borysem, podejrzewanym o zabójstwo sześcioletniego dziecka w Gdyni. Międzynarodowa organizacja policji opublikowała zdjęcie byłego wojskowego i najważniejsze informacje o nim.

Na stronie internetowej Interpolu pojawiła się "czerwona nota" za Grzegorzem Borysem. 44-latek urodzony w Gryfinie jest poszukiwany za zabójstwo 6-letniego syna w Gdyni Fikakowie. 

Alerty RCB

Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań za Borysem. Tego dnia osoby przebywające na terenie Trójmiasta i okolic otrzymały kolejny alert RCB: "Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego".  


W weekend policyjny śmigłowiec krążył nad lasami między Wejherowem a Rekowem Górnym i nad Karwinami. Policja jest przekonana, że Borys nadal ukrywa się w lasach otaczających Trójmiasto. "Grzegorz Borys zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę i dokumenty" - poinformowała w sobotę policja.  

W okolicy, w której może ukrywać się Borys, są strażacy i płetwonurkowie, sprawdzający jezioro blisko trójmiejskiej obwodnicy. Przeczesywane są mokradła i schrony, które miał pobudować sam uciekinier.   


Utrudnianie śledztwa 

Podobne Alerty RCB, dotyczące niewchodzenia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, są wysyłane od tygodnia codziennie, z uwagi na poszukiwania za Grzegorzem Borysem. Niedawno jedna z osób twierdziła, że widziała zbiega, jak rozpalał ognisko. Rzekomej ofierze miał grozić nożem. Okazało się, że policja zweryfikowała opowieść 19-letniego świadka i postawiła mu zarzuty ws. utrudniania śledztwa. 

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań.  


Fot. Nota Interpolu

GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo