fot. PAP
fot. PAP

Groźny wypadek senatora PO. Strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Senator PO Kazimierz Kleina kierował osobową toyotą, która wpadła do rowu i dachowała w Steknicy (woj. pomorskie). W wypadku ucierpiały łącznie trzy osoby, w tym sam polityk. Miejscowa Straż Pożarna pokazała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Senator spowodował wypadek? "Wpadłem w poślizg"

Parlamentarzysta w rozmowie z reporterem Radia Gdańsk miał przyznać, że „wpadł w poślizg i zjechał do rowu”. Podkreślił, że „nic poważnego się nie stało i na razie czuje się dobrze”.

Kleina i dwie osoby, które z nim podróżowały, trafiły do szpitala w Lęborku na badania kontrolne. Polskie Radio Koszalin poinformowało, że w pojeździe poza politykiem były dwie kobiety w wieku 62 i 64 lat.

Do wypadku doszło w piątek po godz. 9 na drodze wojewódzkiej nr 214 w Steknicy w powiecie lęborskim (Pomorskie).

Jak podawał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa, dachował tam samochód osobowy. Trzy osoby zostały poszkodowane. Były przytomne, zakleszczone w aucie.

Do wypadku zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym dwa z PSP. Na miejscu było pogotowie ratunkowe. Lęborska policja będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.


Trzy osoby zakleszczone w aucie. Strażacy użyli ciężkiego sprzętu

Więcej na temat wypadku powiedzieli sami strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Wyjaśnili oni w mediach społecznościowych, że do uratowania osób zakleszczonych w samochodzie potrzebny był specjalny sprzęt hydrauliczny.

- Dzisiaj około godziny 09:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Stęknica. Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że wypadkowi uległ samochód osobowy marki Toyota Auris, którym podróżowały trzy osoby. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonania za pomocą narzędzi hydraulicznych  dostępu do osób poszkodowanych, uwięzionych w pojeździe. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do placówek medycznych - czytamy na Facebooku Lęborskiej PSP.

Do opisu załączono dramatyczne zdjęcia z miejsca zdarzenia. Widać na nich, że z auta prowadzonego przez polityka niewiele zostało.


MB

Źródło zdjęcia: Wypadek z udziałem senatora PO. Fot. Facebook.com PSP/Lębork


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości