L: Zofia Zborowska. Fot. Ja Fryta/CC BY-SA 2.0, P: Agnieszka Woźniak-Starak. Fot.  Wojciech Pędzich/CC BY 4.0 / Canva
L: Zofia Zborowska. Fot. Ja Fryta/CC BY-SA 2.0, P: Agnieszka Woźniak-Starak. Fot. Wojciech Pędzich/CC BY 4.0 / Canva

Rozwścieczone celebrytki ostro się pokłóciły. Poszło o aborcję

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
Starcie Agnieszki Woźniak-Starak i Zofii Zborowskiej; celebrytki nie zgodziły się na temat jednej rzeczy. Poszło o sytuację polityczną w Polsce. "Czy musimy zaczynać X edycję Sejmu od awantury o aborcję!?" - padło pytanie.

Agnieszka Woźniak-Starak kontra Zofia Zborowska

Ostatnie tygodnie w polityce przyniosły wyjątkowo dużo emocji; wielu Polaków bacznie śledzi obrady Sejmu transmitowane w Internecie. Omawiane w parlamencie problemy nieraz wzbudzają kontrowersje, a ostatnio poruszany przez posłów temat in vitro i aborcji wyjątkowo wzburza opinię publiczną. Na ten temat postanowiły wypowiedzieć się Agnieszka Woźniak-Starak i Gabi Drzewiecka w podcaście "Trójkąt". Dziennikarki gościły Zofię Zborowską, córkę Wiktora Zborowskiego. Była prowadząca "Dzień dobry TVN" w odcinku audycji wzburzyła jednak atmosferę.


 Woźniak-Starak krytykuje lewicę

Woźniak-Starak wprost powiedziała, że postawa lewicowych środowisk wobec aborcji przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.

– Myślałam ostatnio dużo, że te ekstremizmy prowadzą często do obronnej postawy i że ktoś staje okoniem i mówi nie. Zastanawiam się, czy lewicowe środowiska zawsze robią dobrą robotę. Czy naprawdę zaczynając X edycję Sejmu awanturą o aborcję dostępną do 12. tygodnia ciąży to jest to, od czego naprawdę chcemy zaczynać. To są ważne tematy, ale kurczę, czemu nie potrafimy myśleć trzy kroki do przodu i trochę lepiej planować – stwierdziła Woźniak-Starak.

Współprowadząca "Trójkątu", Gabi Drzewiecka wtórowała swojej koleżance, stwierdzając: "Kurczę, myślę, że problemem jest to, że z jednej strony chcemy ludzi edukować i uświadamiać w różnych tematach, ale przez takie ekstremalne zachowanie budujemy mur".


Zborowska: Naprawdę się wk***iłam przez ostatnie parę lat

Tej neutralnej postawy jednak nie akceptowała goszcząca w studio Zborowska. Aktorka stwierdziła, że bierna postawa nie jest do zaakceptowania w obecnej sytuacji politycznej, przywołując słowa polityka Konfederacji:

– Jest mur, ale z drugiej strony jestem w stanie to zrozumieć, słuchałyście pewnie wywodów pana Brauna o in vitro i ręce po prostu opadają! – oburzyła się Zborowska, po czym dodała: "Naprawdę się wk***iłam przez ostatnie parę lat. Myślę, że te dziewczyny, które nas reprezentują w Sejmie, chcą z buta wjechać, żeby zawalczyć o to co nasze".

"Zosia, ale żeby to nam nie wyszło bokiem" - zaprzeczyła jej Woźniak-Starak, po czym wyjaśniła, że zwycięstwo dotychczasowej opozycji nie może być naznaczone konfliktami. Czy celebrytka ma rację w tej kwestii?

Salonik

Źródło zdjęcia: L: Zofia Zborowska. Fot. Ja Fryta/CC BY-SA 2.0, P: Agnieszka Woźniak-Starak. Fot. Wojciech Pędzich/CC BY 4.0 / Canva

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości