Sebastian Fabijański i Sylwester Wardęga. Fot. Fame MMA
Sebastian Fabijański i Sylwester Wardęga. Fot. Fame MMA

Fabijański zagrał rolę życia. Schodził z areny przy wrzasku wyzwisk

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
W sobotę odbyła się gala Fame MMA Reborn. W walce wieczoru zobaczyliśmy nietypowy pojedynek - "dwa na dwa". Włodarz federacji Wojciech Gola z Sylwestrem Wardęgą pokonali Tomasza Olejnika i Sebastiana Fabijańskiego. Aktor już w pierwszych sekundach walki został sfaulowany przez "szeryfa internetu", a jego warsztat aktorski nie spodobał się kibicom. Uważali, że Fabijański ich oszukał.

Na gali Fame MMA Reborn zobaczyliśmy aż 12 pojedynków. Nie obyło się bez zaskoczeń. W jednej z walk doszło jednak do ogromnej kontrowersji. 

Fabijański pokazał "klasę" 

W walce wieczoru do oktagonu weszli Wojciech Gola z Sylwestrem Wardęgą, którzy mierzyli się z Tomaszem Olejnikiem i Sebastianem Fabijańskim. Pojedynek był w niecodziennej formule "dwa na dwa". Olejnik szybko podszedł do Goli i to z nim miał walczyć pierwsze 1,30 min. "Szeryfowi internetu" przypadł aktor znany m.in. z roli "Cukra" w Pitbullu Patryka Vegi. 

Walka była prowadzona w formule bokserskiej, ale na samym początku Wardędze przydarzył się faul i uderzył Fabijańskiego w parterze. Aktor, który na pierwszy rzut oka nie doznał żadnych obrażeń, postanowił wykorzystać faul i wejść w swoją rolę. Udając najpierw ból kolana, a potem oka, odmówił kontynuowania udziału w pojedynku i opuścił oktagon. Publika zweryfikowała jego działania i Fabijański nie miał łatwej drogi do szatni. Spotkały go buczenie i wyzwiska ze strony publiczności, zgromadzonej w łódzkiej Atlas Arenie. Wardęga automatycznie został zdyskwalifikowany. 

W drugim pojedynku Wojciech Gola bawił się z Tomaszem Olejnikiem, a narożnik YouTubera - patrząc na dyspozycję zawodnika - zdecydował się rzucić ręcznik i poddać tym samym walkę. 


"Twitter" triumfuje 

Z kolei Adrian Polak łatwo pokonał Natana Marconia, który wcześniej atakował swojego rywala słownie, a także uderzał w jego rodzinę. Największym zaskoczeniem gali była jednak wygrana Dariusza "Lwa" Kaźmierczuka, który znokautował Norberta "Disa" Gierczaka. 


Również "piłkarska sekcja Twittera" miała wielkie powody do świętowania. Grzegorz "Greg" Gancewski, znany na X pod nickiem "gr3gor_g3" świetnie poradził sobie Jakubem "Maślaną" Maślanką i w drugiej rundzie duszenie zza pleców odniósł zwycięstwo nad dużo cięższym rywalem. 

Na Fame MMA Reborn podano również miejsce i datę jubileuszowej 20. gali Fame MMA. Odbędzie się ona 10.02.2024 roku w krakowskiej Tauron Arenie. W oktagonie zadebiutuje reprezentant Polski i piłkarz Legii Warszawa Jakub Kosecki, który zmierzy się z popularnym streamerem Tuszolem. 

Fame MMA Reborn. Wyniki gali 

 • Wojciech Gola i Sylwester Wardęga pok. Sebastiana Fabijańskiego i Tomasz Olejnika - walka wieczoru, boks, małe rękawice, starcie "dwa na dwa"
 • Patryk "Bandura" Bandurski pok. Piotra Szeligę jednogłośną decyzją sędziów - boks, małe rękawice
 • Adrian "Polak" Polański pok. Natana "Boga Estetyki" Marconia przez TKO (niskie kopnięcia), I runda - K-1/MMA, małe rękawice
 • Norman "Stormin" Parke pok. Macieja "Stricza" Sulęckiego niejednogłośną decyzją sędziów - boks/K-1, małe rękawice
 • Amadeusz "Ferrari" Roślik pok. Kornela "Koro" Regela jednogłośną decyzją sędziów - boks, małe rękawice
 • Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk pok. Norberta "Disa" Gierczaka przez TKO, I runda - MMA
 • Michał "Wampir" Pasternak pok. Dominika "Japońskiego Drwala" Zadorę niejednogłośną decyzją sędziów - boks, małe rękawice
 • Elizabeth "Lizi" Anorue pok. Natalię "Navcię" Korgol przez jednogłośną decyzje sędziów - K-1, małe rękawice
 • Grzegorz "Greg" Gancewski pok. Jakuba "Maślanę" Maślankę przez poddanie (duszenie zza pleców), II runda - MMA
 • Jakub "Guzik" Szymański pok. Adama "Adam Security" Bartfaia przez TKO (ciosy w parterze), I runda - MMA
 • Weronika Malinowska pok. Igę Kozińską jednogłośną decyzją sędziów - K-1, małe rękawice
 • Marcin "Polish Zombie" Wrzosek pok. Tomasza "Zadymę" Gromadzkiego jednogłośną decyzją sędziów - K-1, małe rękawice

MP

Sebastian Fabijański i Sylwester Wardęga. Fot. Fame MMA

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport