Antoni Macierewicz. Fot. X/@Macierewicz_A
Antoni Macierewicz. Fot. X/@Macierewicz_A

Podkomisja smoleńska zamknięta. Macierewicz: Mamy do czynienia z przestępstwem

Redakcja Redakcja Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 314
Decyzją nowego ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, zakończono działalność podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku Tu-154. Antoni Macierewicz, który był szefem tejże podkomisji uważa, że "mamy do czynienia z przestępstwem".

Rozwiązanie podkomisji smoleńskiej 

W poniedziałek wieczorem zakończyła działalność Podkomisja MON ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Członkowie podkomisji opuścili siedzibę, pomieszczenia zostały zabezpieczone i zaplombowane - poinformował rzecznik prasowy MON Janusz Sejmej.

Jak czytamy w komunikacie MON, "członkowie byłej podkomisji opuścili siedzibę, pomieszczenia zostały zabezpieczone i zaplombowane". "W najbliższym czasie zostanie powołany specjalny zespół, który zajmie się analizą każdego aspektu działalności zlikwidowanej podkomisji" – dodano. 


Macierewicz mówi o przestępstwie 

Członkowie podkomisji zostali zobligowani do rozliczenia się do poniedziałku 18 grudnia z wszelkiej dokumentacji, nieruchomości oraz sprzętów używanych do prac podkomisji.

– Dał nam jeden dzień na uporządkowanie pracy z ośmiu lat. To jest absurd – mówił Macierewicz w Telewizji Republika.

– Mamy do czynienia z przestępstwem, z próbą wyeliminowania za wszelką cenę tej instytucji państwa polskiego, która ma materiał (…) dotyczący zbrodni pana Putina, który zaatakował Polskę, który zamordował naszą elitę z prezydentem na czele – ocenił.

Zdaniem Macierewicza, "nie ma możliwości prawnych zablokowania podkomisji", dlatego jej prace mają być kontynuowane do końca sierpnia 2024 r.

MP

Antoni Macierewicz. Fot. X/@Macierewicz_A

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj314 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka