fot. PAP
fot. PAP

Rewolucja w TVP. Burmistrz Zakopanego drży o Sylwestra Marzeń

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 46
Nie pracuje i nie pracował dla TVP, ale rewolucja w telewizji publicznej może mu przysporzyć kłopotów. Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, ma nadzieję, że zmiany u państwowego nadawcy nie przeszkodzą w organizacji legendarnego już sylwestra. - Ja jestem tylko w takiej sytuacji, że nie wiem, z kim się w tej sprawie kontaktować po zmianach w TVP - żali się polityk mediom.

Burmistrz Zakopanego: Sylwestrowa scena powstaje

- Po wydarzeniach związanych z przejęciem TVP, z władzami Zakopanego nikt się nie kontaktował w sprawie koncertu, ale umowy są w mocy - wyjaśnił burmistrz.

- Organizatorem "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem jest Telewizja Polska i to TVP ostatecznie o wszystkim decyduje. Ja rozumiem, że wydarzenia dziejące się w ostatnich dniach nie powinny być w to mieszane, ale to już wszystko zależy od decyzji, które będą w najbliższym czasie podejmowane w tym temacie. Ja nie jestem osobą decyzyjną. Na dzień dzisiejszy widzimy, że sylwestrowa scena na Równi Krupowej cały czas powstaje. Ekipy są na miejscu. Ja jestem tylko w takiej sytuacji, że nie wiem, z kim się w tej sprawie kontaktować po zmianach w TVP. Z nami też się jeszcze nikt nie kontaktował w sprawie koncertu, ale umowy są w mocy - tłumaczył w rozmowie z PAP polityk.

Dorula podkreślił, że kontrakty z artystami zawiera Telewizja Polska, a po stronie Miasta Zakopane jest zapewnienie bezpieczeństwa w mieście poza terenem zorganizowanym oraz posprzątanie po imprezie na Równi Krupowej. Miasto nie wnosi też żadnych zobowiązań finansowych co do organizacji wydarzenia.


"Sylwester Marzeń" może przyciągnąć nawet 40 tys. osób

Sylwestrową imprezę w Zakopanem zgłoszono na 30 tys. osób, ale jak co roku, na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów będą bawiły się kolejne tysiące osób. W ubiegłym roku Sylwester Marzeń zgromadził 40 tys. widzów na Równi Krupowej. Na profilu społecznościowym TVP2 codziennie publikowane są nazwiska gwiazd, które wystąpią pod Giewontem. Są to m.in. Maryla Rodowicz, Roxie Węgiel, Blanka, Edyta Górniak, Daria Marx, Zenon Martyniuk, Cleo, Viki Gabor, Justyna Steczkowska, Mike & Laurent, Red Lips - zapowiada TVP2.

Zmiany w TVP. Minister kultury przeprowadził rewolucję

Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Minister powołał też nowe Rady Nadzorcze spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek. Rada Mediów Narodowych i dotychczasowe zarządy spółek medialnych uznają działania Sienkiewicza za bezprawne.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia na czwartkowej konferencji prasowej powiedział, że "uchwała Sejmu ws. zmian w mediach publicznych nie daje żadnych prerogatyw ministrowi kultury. Ona apeluje do ministrów, do rządu, do przedstawicieli Skarbu Państwa by rozważyli treść tej uchwały, fundamenty prawne, na których stoi i żeby rozważyli co mogą zrobić, żeby przywrócić w zakresie mediów publicznych normalność. A Sejm ze swojej strony zobowiązuje się, że zrobi swoje, czyli zacznie prace nad ustawami w tej sprawie".

MB

Fot. Budowanie sceny w Zakopanem. Źródło: PAP/Grzegorz Momot

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj46 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura