fot. PAP/Canva
fot. PAP/Canva

Do TVP wraca znany program. Pierwszymi gośćmi Holland i Seweryn

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 239
Widzów Telewizji Polskiej czeka spora niespodzianka. Do TVP wróci niewidziany od 8 lat talk-show "Hala Odlotów". Na razie w formie jednego odcinka specjalnego, wyemitowanego przez TVP1 (program oryginalnie nadawany był w TVP Kultura). W programie gośćmi będą m.in. Agnieszka Holland i Andrzej Seweryn.

Program zniknął z anteny po pojawieniu się Kurskiego

Program "Hala Odlotów" polegał na omawianiu przez zaproszonych gości aktualnych wydarzeń kulturalnych. Program był emitowany w TVP Kultura od 2012 r. do stycznia 2016 r. Prowadzili go Janowska i Max Cegielski. Zniknął po odejściu dziennikarki z TVP. Stało się to na krótko po nominacji Jacka Kurskiego na prezesa telewizji publicznej.

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja, że w czwartek rano wznowiono nagrania do programu. Na razie przygotowano jeden odcinek specjalny.


"Halę odlotów" wraca. Wraz z kontrowersyjnymi gośćmi

W "Hali odlotów" pojawią się też znani z wcześniejszych wydań goście. To m.in. Reżyserka Agnieszka Holland i aktor Andrzej Seweryn.Obu artystów znanych było w ciągu poprzednich rządów z popierania ówczesnej opozycji, a obecnego rządu. Wokół gwiazdora wybuchł nawet skandal, gdy wyciekło skandalizujące nagranie z nim w roli głównej.

A co do powiedzenia ma współgospodyni programu? Na razie wiemy, że audycja w formie odcinka specjalnego pojawi się wyjątkowo na antenie TVP 1.

- Tomasz Sygut (dyrektor generalny TVP - przyp.) poprosił mnie, by zrobić symboliczne nowe otwarcie, jeśli chodzi o kulturę w Telewizji Polskiej. Zaproponowałam, by odwołać się do programu, który był znany i miał swoich widzów. To nie jest odtworzenie „Hali odlotów”, bo zrobiliśmy to wydanie specjalne w trzy dni. Zbudowaliśmy długi stół przy którym zasiedli goście. Poprowadziłam ten program jako dziennikarka Onetu - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Janowska.

- Zależy mi na tym, by kultura była miejscem spotkania ludzi o różnych światopoglądach. Obdzwoniłam wielu artystów i wszyscy bardzo pozytywnie zareagowali na ten pomysł. Szukaliśmy ludzi kultury związanych światopoglądowo z PiS. Z nich na udział w programie zgodził się tylko Piotr Bernatowicz, który jest szefem CSW Zamek Ujazdowski z nominacji byłego ministra Glińskiego - dodaje Janowska.

Co dalej z TVP? Media publiczne w stanie likwidacji

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował w środę, że "w związku z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych" podjął decyzję "o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska SA, Polskie Radio SA oraz Polskiej Agencji Prasowej SA".

Decyzja ministra Sienkiewicza nie powoduje jednak, że program informacyjny Telewizji Polskiej, który został wycofany anteny 20 grudnia znika na dobre. Co więcej, TVP info powróciło w piątkowy wieczór. Taka decyzja miała zapaść w środę podczas spotkania pracowników Telewizyjnej Agencji Informacyjnej z nową dyrekcją TAI - podał Onet.

Spekuluje się, że decyzja o postawieniu m.in. w stan likwidacji ma być zaszachowaniem prezydenta Andrzeja Dudy, który z powodu konfliktu o media publiczne zawetował ustawę okołobudżetową.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:


MB

Fot. Andrzej Seweryn i Agnieszka Holland. Źródło: PAP/Canva

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj239 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura