Zbigniew Łuczyński w "19.30". Screen: X
Zbigniew Łuczyński w "19.30". Screen: X

„19.30” przeprasza za „hejt i nienawiść” w TVP. W rocznicę zamordowania Pawła Adamowicza

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 134
W piątą rocznicę zamordowania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w nowym programie informacyjnym Telewizji Polskiej przeproszono „za mowę nienawiści” w latach 2016-2023. W sobotę w „19.30” informacja o rocznicy zabicia przez Stefana W. Pawła Adamowicza była pierwsza.

"Za to, co w minionych latach działo się w »Wiadomościach« TVP, w imieniu redakcji »19.30« i obecnych władz TVP przepraszamy"

W sobotę po materiale przypominającym piątą rocznicę zabójstwa Pawła Adamowicza redakcja „19.30" przeprosiła „za lata podsycania złych emocji w społeczeństwie”. 

Prowadzący dziennik Zbigniew Łuczyński odczytał komunikat: „Żadna telewizja, żaden program informacyjny nigdy nie powinien posługiwać się językiem hejtu i nienawiści. Nie może niszczyć ludzi, podsycać złych emocji w społeczeństwie. Do czego taki język prowadzi, właśnie widzieliśmy. Za to, co w minionych latach działo się w »Wiadomościach« TVP, w imieniu redakcji »19.30« i obecnych władz TVP przepraszamy – zwłaszcza bliskich pana prezydenta Pawła Adamowicza”.


Michał Adamczyk opuścił gmach TAI

W sobotę Michał Adamczyk wraz z grupą osób, m.in. Samuelem Pereirą i Marcinem Tulickim, przebywali prawie nieprzerwanie w siedzibie Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przy placu Powstańców Warszawy od 20 grudnia. W sobotę Michał Adamczyk, podczas konferencji prasowej przed budynkiem TAI podziękował widzom „legalnej, prawdziwej i wolnej Telewizji Polskiej” za „słowa wsparcia, które płynęły do nich przez trzy tygodnie i nadal płyną”.


Donald Tusk zadowolony ze zmian w TVP

Przypomnijmy, że podczas piątkowej rozmowy na antenie kilku stacji telewizyjnych premier Donald Tusk stwierdził, że jest usatysfakcjonowany niedawnymi zmianami w mediach publicznych. Jako przykład wskazał sposób relacjonowania czwartkowej manifestacji zwolenników PiS w Warszawie. Premier tłumaczył decyzje ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza w sprawie mediów publicznych.

KW

Źródło zdjęcia: Zbigniew Łuczyński w "19.30". Screen: X

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura