Facebook
Facebook

Ziobro z rakiem przełyku. Apeluje do Polaków w ważnej sprawie

Redakcja Redakcja Zdrowie Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro po raz pierwszy zabrał głos od czasu zniknięcia z polityki, które było spowodowane złym stanem jego zdrowia. Polityk, za pośrednictwem swojego bliskiego współpracownika, zdradził dziennikarzom "Super Expressu", jak się czuje. Wystąpił też do Polaków z ważnym apelem. Były minister zmaga się ze złośliwym nowotworem przełyku.

Ziobro jest "w dobrej kondycji psychicznej"

Głos w sprawie stanu zdrowia Ziobry przekazał wiceprezes Suwerennej Polski, Michał Wójcik. Poseł w rozmowie z "Super Expressem" przekazał, że mimo trudności związanych z chemioterapią, polityk pozostaje w dobrej kondycji psychicznej.

Informacje na temat złego stanu Zbigniewa Ziobry zaczęły przedostawać się do mediów już po zeszłorocznych wyborach parlamentarnych. W grudniu okazało się jednak, że polityk choruje na złośliwy nowotwór przełyku, który bardzo trudno leczyć.

Więcej przeczytasz o tym tutaj:

Były minister nie został dostatecznie szybko zdiagnozowany

Michał Wójcik w rozmowie z tabloidem zdradził, że jego szef mógł zostać źle zdiagnozowany przez lekarzy. A to z kolei odbiło się na opóźnieniu w rozpoczętej terapii. 

- Ja to pamiętam. Zbyszek chodził do różnych lekarzy. I potem dopiero wyszło, co mu dolega. Bo wiadomo, że pracując w ministerstwie przez lata, zwyczajnie odkłada się te wszystkie rzeczy. Zawsze było coś ważniejszego - opisał Wójcik. - Choroba została wykryta w fazie zaawansowanej. I wyszło dopiero, że ta cała chrypa, o którą pan minister był bezczelnie atakowany przez oponentów, to był właśnie ten objaw choroby nowotworowej. To wiem na pewno - dodał polityk. Wójcik dodał też, że Ziobro jest poddawany obecnie chemioterapii.

Ziobro apeluje do Polaków. Chodzi o nowotwory

Zbigniew Ziobro przekazał za pośrednictwem Wójcika ważny apel do Polaków. Minister namawia wszystkich do niebagatelizowania objawów, które mogą świadczyć o ewentualnym nowotworze.

- Wiem, że psychicznie czuje się bardzo dobrze. Zbigniew Ziobro prosił mnie, żeby przekazać wszystkim, którzy obserwują u siebie symptomy mogące wskazywać na chorobę nowotworową, żeby nie bagatelizowali objawów, czasami nawet tych, na które nie zwracają uwagi. Bo tak było w jego przypadku - przekazał. 

MB

Fot. Zbigniew Ziobro. Źródło: Facebook.com

Czytaj dalej:


Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości