fot. PAP
fot. PAP

Gawryluk wystartuje w wyborach prezydenckich? Stanowcze słowa dziennikarki

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Od kilku tygodni internet żyje spekulacjami na temat ewentualnego startu gwiazd polskich mediów w wyborach prezydenckich. Chęć takiego przedsięwzięcia wyraził m.in. Krzysztof Stanowski z Kanału Zero. Plotkowano też o ewentualnym starcie Doroty Gawryluk. Dziennikarka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zdementowała te doniesienia.

Gawryluk wystartuje w wyborach? Dziennikarka dementuje

Serwis "Polityka Insight" informował niedawno, że dyrektor pionu kanałów tematycznych Telewizji Polsat Dorota Gawryluk może wystartować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Dziennikarka w końcu postanowiła odnieść się do tych doniesień.

- Nie będę startować w wyborach. Chcę budować lepszą Polskę, lecz w Polsacie, porządnie wykonują swoją dziennikarską pracę - zapowiedziała prezenterka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Wyjaśniła, że plotki o jej starcie wzięły się tylko i wyłącznie z... plakatu programowego. -  Bo jest slogan plus moja twarz, i mam podejrzenie, że właśnie to zestawienie legło u podstaw plotki: oto Gawryluk ma hasło „Lepsza Polska!” Czyli będę startować - wyjaśniła.

Stanowski i Gawryluk pojawili się w sondażach

W doniesienia o starcie dziennikarzy uwierzyły nawet największe sondażownie. Nazwiska medialnych kandydatów pojawiły się w niedawnym sondażu prezydenckim pracowni Ibris dla Radia Zet.

W sondażu zapytano "Na którego z kandydatów zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach na prezydenta, gdyby lista komitetów wyglądała następująco?"

28,3 proc. respondentów wskazało, że zagłosowałoby na Rafała Trzaskowskiego (KO). Drugie miejsce zajął Szymon Hołownia (Polska 2050) z wynikiem 24,0 proc., a trzecie miejsce zajął Tobiasz Bocheński (PiS) z wynikiem 16,1 proc.

Na dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego zagłosowałoby 3,2 proc. respondentów, a na dziennikarkę Dorotę Gawryluk 0,2 proc. 1,8 proc. badanych wskazało, że zagłosowałoby na kogoś innego.


MB

Fot. Dorota Gawryluk. Źródło: PAP/FOTON

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura