fot. CBA
fot. CBA

CBA w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Biuro bada budowę siedziby

Redakcja Redakcja CBA Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Departament Postępowań Kontrolnych CBA rozpoczął kontrolę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – poinformowało biuro prasowe Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o budowę Domu Polskiego we Lwowie.

— Kontrola została rozpoczęta w ubiegłym tygodniu i na tym etapie Centralne Biuro Antykorupcyjne nie przesądza, czy w tym wypadku doszło do złamania bądź naruszenia prawa — powiedział Onetowi Jacek Dobrzyński, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

CBA kontroluje budowę siedziby MSZ

Zespół prasowy przekazał, że funkcjonariusze Departamentu Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego od 3 kwietnia prowadzą kontrolę "określonych przepisami prawa wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie budowy Domu Polskiego we Lwowie".

Zgodnie z przepisami ustawy kontrola powinna się zakończyć w terminie trzech miesięcy. W szczególnie uzasadnionych wypadkach jej czas może zostać przedłużony o okres wyznaczony przez szefa CBA, ale nie więcej niż o sześć miesięcy.

CBA informuje także dziś o wszczęciu kontroli umowy na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych. W tym przypadku agenci Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Szczecinie rozpoczęli kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

"Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Szczecinie prowadzą od 26 marca 2024 r. kontrolę prawidłowości realizacji umowy nr WIiT.II-92/2016 z dnia 12.09.2016 r. na dostawę 17 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych, zawartej między Województwem Zachodniopomorskim a NEWAG S.A., pod kątem ewentualnych rozwiązań technicznych zastosowanych przez NEWAG S.A. zmierzających do ograniczenia konkurencji na rynku serwisowania elektrycznych zespołów trakcyjnych ze szkodą dla Województwa Zachodniopomorskiego"— czytamy w komunikacie CBA.

MD

Zdjęcie ilustracyjne. Funkcjonariusz CBA

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka