Hamas zaatakował Tel Aviv. Fot. X/@ShaykhSulaiman, EPA/HAITHAM IMAD
Hamas zaatakował Tel Aviv. Fot. X/@ShaykhSulaiman, EPA/HAITHAM IMAD

Hamas ma dość Izraela. Rakiety znów nad Tel Awiwem

Redakcja Redakcja Izrael Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Hamas wystrzelił w niedzielę rakiety w kierunku Tel Awiwu, pierwszy raz od czterech miesięcy. Palestyńska organizacja przyznała się do przeprowadzenia "wielkiego ataku rakietowego" tłumacząc, że jest to odpowiedź na "syjonistyczne masakry ludności cywilnej".

Hamas zaatakował Tel Awiw 

Siły Obronne Izraela (IDF) poinformowały, że Hamas wystrzelił w niedzielę rakiety w kierunku Tel Awiwu, pierwszy raz od czterech miesięcy. Palestyńska organizacja przyznała się do przeprowadzenia "wielkiego ataku rakietowego" na miasto.


W oświadczeniu opublikowanym na kanale Telegram bojownicy Hamasu oznajmili, że atak miał być odpowiedzią na "syjonistyczne masakry ludności cywilnej".


Syreny alarmowe w Izraelu 

Armia izraelska podała, że w kierunku Izraela wystrzelono osiem rakiet z miasta Rafah, w południowej części Strefy Gazy. Stwierdzono, że przechwycono "pewną liczbę" pocisków.


Jak podaje portal Times of Israel syreny alarmowe zawyły w miastach: Herclija, Ramat Gan, Tel Awiw, Petach Tikwa oraz kilku innych miejscowościach w centralnej części kraju.

Jak podaje agencja AP, nie ma bezpośrednich doniesień o ofiarach lub zniszczeniach.

Izrael atakuje Strefę Gazy 

Po ataku bojowników Hamasu na Izrael 7 października, Siły Obronne Izraela rozpoczęły zmasowany atak na Strefę Gazy, gdzie rzekomo przebywają wspomniani terroryści. W wyniku działań wojskowych, w Palestynie śmierć poniosło wielu cywilów, w tym kobiety i dzieci. Działania Izrael coraz częściej są potępiane przez społeczność międzynarodową. 

W wielu europejskich krajach organizowane są protesty wspierające Palestynę i potępiające działania Izraela. Władze w Jerozolimie nic sobie jednak z tego nie robią i cały czas mówią jedynie o niszczeniu terrorystów. Żołnierze IDF blokują również pomoc humanitarną. 

MP

Hamas zaatakował Tel Aviv. Fot. X/@ShaykhSulaiman, EPA/HAITHAM IMAD

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj8 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka