Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Diecezja Sosnowiecka, PAP
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Diecezja Sosnowiecka, PAP

Nie żyje wikariusz. Było słychać strzały, na miejscu pracuje policja

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 80
W sobotę pod Jarocinem (woj. Wielkopolskie) doszło do tragedii. Śmiertelnie postrzelił się 31-letni wikariusz Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żerkowie. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora badają, co się wydarzyło.

Śmiertelne postrzelenie wikariusza 

W sobotę po godzinie 10:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o postrzeleniu się mężczyzny w wieku 31 lat. Wezwanie dotyczyło Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żerkowie. 


Na miejscu znaleziono mężczyznę, którym okazał się 31 letni wikariusz. Najprawdopodobniej ksiądz postrzelił się. – Na miejscu zdarzenia pracują policjanci. Pod nadzorem prokuratora wykonują konieczne czynności. Mężczyzna miał pozwolenie na posiadanie broni. Ustalamy, czy broń, z której doszło do postrzelenia należała do 31-letniego wikariusza – powiedziała portalowi Jarocinska.pl asp. sztab. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

Szczątkowe informacje 

Do postrzelania doszło najprawdopodobniej z broni czarnoprochowej. Jak ustalił portal, do tragedii doszło w pomieszczeniu zajmowanym przez kapłana. Służby o zdarzeniu poinformował proboszcz parafii w Żerkowie.

– Na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy wykluczamy udział osób trzecich. Policjanci muszą wykonać wszystkie czynności – dodała Zaworska.

31-letni wikariusz posługę w Parafii Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Żerkowie pełnił od 25 sierpnia 2021 roku.

UWAGA! Jeśli jesteś w kryzysie, depresji, masz problemy, skontaktuj się z osobami, które mogą pomóc. Możesz to zrobić np. dzwoniąc na bezpłatny numer 116 123.

MP

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Diecezja Sosnowiecka, PAP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj80 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo