Jeep Avenger z hybrydą i z prestiżową nagrodą. Piękne cacko

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Jeep Avenger zdobył prestiżowy tytuł „ Weekend Car 2024” w konkursie Weekend Green Awards organizowanym przez włoski magazyn Weekend Premium. Pokonał dziewięciu mocnych konkurentów. To siedemnaste międzynarodowe wyróżnienie zdobyte przez Avengera od chwili jego premiery w styczniu 2023 roku.

Produkowany w Polsce Jeep Avenger zwyciężył, bo oferuje wydajną wersję hybrydową, jeszcze bardziej przyjazną dla środowiska wersję w 100 procentach elektryczną, ale dzięki wszechstronności jest idealnym samochodem na weekendowe wypady. W uzasadnieniu czytamy, że „motoryzacyjny świat jest w pełnym rozkwicie i nieustannie się zmienia: producenci pracują nad zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji CO2 swoich modeli, biorąc również pod uwagę coraz bardziej restrykcyjne europejskie normy emisji spalin. To najlepszy samochód na rynku, który ma najmniejszy wpływ na środowisko, ale jednocześnie jest idealnym towarzyszem podczas naszych weekendowych wypadów premium. 


Jeep Avenger e-Hybrid

Jeep Avenger e-Hybrid, który niedawno miał swoja premierę rynkową, uzupełnia gamę modelową składającą się z wersji w pełni elektrycznej i wersji z silnikiem spalinowym. Jeep Avenger e-Hybrid został zaprojektowany jako pierwszy punkt dostępu do świata elektryfikacji. Jego układ napędowy został zbudowany w oparciu o lekką technologię 48V Hybrid, która jest w stanie zapewnić niemal takie same doświadczenia, jak w przypadku pełnej hybrydy.

Silnik spalinowy o mocy 100 KM połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW, który jest zintegrowany z dwusprzęgłową 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i 48-woltowym rozrusznikiem paskowym, co umożliwia płynne przejście na napęd elektryczny i tym samym dalszą redukcję emisji CO2. Akumulator litowo-jonowy o pojemności 0,9 kWh znajduje się pod fotelem kierowcy, nie zajmując przestrzeni wewnątrz pojazdu, dzięki czemu ta pozostaje taka sama jak w Avengerze z silnikiem benzynowym. Siedemnaście prestiżowych międzynarodowych nagród i wyróżnień zdobytych od chwili premiery. 


Nagrody dla Jeepa 

W styczniu 2023 roku zdobył prestiżowy tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2023”: kompaktowy B-SUV został uznany za „Samochód Roku” przez jury złożone z 57 dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 22 krajów. Luty przyniósł tytuł „Najlepszego rodzinnego SUV-a” przyznany przez jurorki Women's World Car Of The Year oraz nagrodę „Auto Lidera w kategorii miejskich SUV-ów i crossoverów” przyznaną przez tygodnik Motor w Polsce. W marcu 2023 roku dwa wyróżnienia Top Gear UK: „Najlepszy elektryczny samochód miejski” i „Elektryczny samochód roku”, a w kwietniu ubiegłego roku ponownie w Wielkiej Brytanii, Jeep Avenger zdobył tytuł „Najlepszego małego samochodu”, przyznany przez Autocar. „Elektryczny Samochód Roku” to tytuł przyznany w maju 2023 r. przez Top Gear, natomiast w czerwcu model zdobył tytuł „Miejskiego Samochodu Roku” oraz nagrodę „Mały BEV 2023” w konkursie Residual Value Award Grupy Autovista.

We wrześniu Jeep Avenger triumfował w konkursie Autonis Design Awards jako „Najpiękniejszy mały SUV 2023”. W październiku 2023 r., Avenger zdobył tytuł “Auto Europa 2024”, przyznany przez UIGA, Włoski Związek Dziennikarzy Motoryzacyjnych, a w listopadzie został wybrany „Najlepszym modelem miejskim” w konkursie „The Best of Moto 2023” w Polsce i „Samochodem roku 2024” w Szwajcarii. W styczniu 2024 r. Avenger zdobył tytuł „Małego samochodu elektrycznego roku” w konkursie Company Car and Van Awards 2024 i został uznany za „Najlepszy miejski samochód elektryczny 2023” przez AutoEV. 


Fot. Jeep

Tomasz Wypych

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj3 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie