Nowy Jork. Fot. Pixabay
Nowy Jork. Fot. Pixabay

Najbardziej zachwycające miejsca na świecie. Ranking jest kontrowersyjny

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 6
Sezon wakacyjny i urlopowy zaczął się na dobre. Przed nami podróże małe i duże. Może nie tyle za jeden uśmiech, ale dające nam wiele powodów do radości. Jeśli w urlopowym czasie lubimy nie tylko leżeć plackiem na plaży i sączyć zimne napoje, TripAdvisor ma dla nas listę najlepszych turystycznych atrakcji na świecie. Zestawienie powstało w oparciu o wyniki plebiscytu Travellers' Choice Awards.

Travellers' Choice Awards 2024. Turyści uwielbiają Empire State Building

W tegorocznym plebiscycie Travellers' Choice Awards w 2024 roku na najwyższe wyróżnienie zasłużył Empire State Building. To jeden z symboli Nowego Jorku, wybudowany w latach 30. XX wieku jako symbol potęgi USA i splendoru samego miasta. Nazwa drapacza chmur pochodzi od przydomku stanu Nowy Jork, który brzmi właśnie Empire State.

Jedna z najsłynniejszych budowli na świecie ma w serwisie TripAdvisor ponad 60 tysięcy pięciogwiazdkowych recenzji.

Pozytywne opinie gości sprawiły, że po raz pierwszy w historii wieżowiec Empire State Building wspiął się na szczyt zestawienia „najlepszych atrakcji” w plebiscycie Travellers' Choice Awards. Turyści doceniają rozpościerającą się wieżowca panoramę na Nowy Jork. To zachwycający widok, szczególnie dla tych, którzy nad widoki natury przedkładają wielkomiejską architekturę i nieustający zgiełk światowej metropolii.


TripAdvisor: Turyści chętnie odwiedzają Wieżę Eiffla

Drugim miejscem w zestawieniu mogą cieszyć się Francuzi. Paryska Wieża Eiffla zdobyła uznanie w oczach rzeszy turystów. Choć goście chętnie narzekają na długie kolejki i czas oczekiwania (chyba nigdy nie czekali w kolejce na Giewont) to widok ze słynnego obiektu rekompensuje im wszystko. Paryż jest jednym z najważniejszych dla europejskiej cywilizacji miast – spieszmy się zatem ze szczytu Wieży Eiffla podziwiać Francję jako symbol Europy, którą znamy z dziejów.


Dom Anny Frank w Amsterdamie. Świadectwo niemieckich zbrodni

Na trzecim miejscu rankingu znalazło się miejsce z pozoru skromne, ale ważne dla historii XX-wiecznej Europy. To dom Anny Frank w Amsterdamie.    

4 sierpnia 1944 roku, po zadenuncjowaniu kryjówki Franków przez donosiciela (którym prawdopodobnie był Arnold van den Bergh), cała żydowska rodzina została przewieziona do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

28 października lub 1 listopada 1944 Anne została przewieziona wraz z siostrą do obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen. W obozie zginęła najpierw matka, potem siostra. Anne Frank zmarła na tyfus w lutym 1945 krótko przed wyzwoleniem tego obozu przez Brytyjczyków. Anna była autorką słynnego „Dziennika”.


Polacy już wkrótce wszędzie będą mieli bliżej?

Plebiscyt Travellers' Choice Awards nie był tak łaskawy dla bazyliki la Sagrada Familia, wybudowanej w XIX wieku. Niedokończone dzieło katalońskiego architekta Gaudiego zachwyca niezwykłą przestrzenną i sakralną wizją. 

Według najnowszych doniesień, trwające ponad 140 lat prace nad jej budową mogą zakończyć się w 2026 roku.

Piąte miejsce zestawienia najlepszych turystycznych atrakcji zajmują Kryształowe Jaskinie na Kajmanach. 

Szósta i siódma lokata przenoszą nas znów do Europy – rzymskiego Koloseum i paryskiego Luwru.

Tuż za nimi uplasowały się: Gardens by the Bay w Singapurze, Duomo di Milano oraz Wielki Meczet Szejka Zayeda w Abu Zabi.

KW

Źródło zdjęcia: Nowy Jork. Fot. Pixabay

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj6 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo