fot. Ford
fot. Ford

Dostawczaki Forda robią furorę. Są bezpieczne, komfortowe i funkcjonalne

Redakcja Redakcja Motoryzacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Jeszcze niedawno "dostawczaki” kojarzyły się i w rzeczywistości były topornymi furgonetkami, w którym wygodniej było przewożonym towarom niż kierowcy. Dzisiaj wszystko wygląda inaczej, a trzy platynowe oceny bezpieczeństwa Euro NCAP dla modeli Ford Pro udowadniają, że samochód dostawczy może nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale i bezpieczny.

Nowy Transit Connet z platynową oceną w testach bezpieczeństwa

Nowy kompaktowy Transit Connect  z gamy modeli Ford Pro otrzymał platynową ocenę, w testach bezpieczeństwa samochodów, przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów Euro NCAP. Jest to najwyższy możliwy do osiągnięcia wynik, uzyskany w testach, które odbywały się według najnowszych, rygorystycznych standardów Euro NCAP.

Wynik Transita Connect oznacza, że Ford Pro dysponuje obecnie trzema najwyżej ocenianymi samochodami dostawczymi w rodzinie modeli Transita najnowszej generacji. Również nowy Transit Custom  i Transit Courier zdobyły Platinum Award w zakresie bezpieczeństwa, przyznaną według najnowszych norm Euro NCAP 2024.

image

- Wiemy, że wielu naszych klientów spędza długie dni w drodze i często przewozi ciężkie ładunki. Bezpieczeństwo w takich okolicznościach jest dla nich szczególnie ważne. Najnowsze wyniki Euro NCAP dowodzą, że firmy mogą zaufać Fordowi Pro, który zapewnia odpowiednią ochronę zarówno ładunków, jak i kierowców, by mogli realizować dostawy dla swoich klientów i bezpiecznie wracać do domu po pracy” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie.


Ford Pro oferuje najbardziej zaawansowane systemy wspierania kierowcy

Działania Ford Pro, których celem jest zapewnienie kierowcom bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy, wykraczają poza zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, montowane w pojazdach. Ford Pro Telematics oferuje możliwość korzystania z doradztwa w kabinie i dzielenia się spostrzeżeniami na temat jazdy, natomiast alerty inteligentnej obsługi technicznej FORDLiive mają za zadanie ostrzegać właścicieli o drobnych usterkach pojazdu, dzięki czemu można je usunąć, zanim staną się poważniejszymi problemami.

image

Źródło zdjęć: Ford

Tomasz Wypych

Źródło Zdjęcia: Materiały FrodaUdostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj1 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie