Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
64 obserwujących 3411 notek 7662351 odsłon
Salon24 news, 15 maja 2017 r.

Adam Lipiński o prof. Morawskim: Skandaliczne zachowanie, to atak na rząd

2826 42 0 A A A
Adam Lipiński, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.
Adam Lipiński, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Prof. Lech Morawski, podczas konferencji w Oksfordzie pozwolił sobie mówić w imieniu polskiego rządu. Wypowiedź sędziego TK bardzo nie spodobała się Adamowi Lipińskiemu. Najbliższy współpracownik Jarosława Kaczyńskiego uważa, że Morawski zaatakował rząd.

Morawski w Oksfordzie

W polskim wymiarze sprawiedliwości panuje wszechobecna korupcja, PiS "jest przeciwko gejom, ale ich nie ściga", mamy "niejasną" konstytucję - tak wypowiadał się podczas konferencji w Oksfordzie prof. Lech Morawski. Szczególnie dwie pierwsze z przytoczonych deklaracji wzburzyły opinię publiczną.

Część polityków PiS próbowała bronić sędziego TK, jednocześnie wskazywała na niestosowność niektórych deklaracji, które padły podczas konferencji o praworządności. - Ja nie bronię w całości tej wypowiedzi. To była wypowiedź na konferencji naukowej, gdzie pan profesor najpewniej był poddany presji. (...) Na takich konferencjach w sytuacji, w której polska opozycja pracuje na złą opinię o Polsce za granicą, często taki człowiek może być osaczony niepoważnymi opiniami, czyli takimi, jakie w zachodniej prasie dominują - mówił wicepremier, prof. Piotr Gliński w rozmowie RMF FM.

Z kolei europoseł Zbigniew Kuźmiuk ocenił, że Morawski bronił reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce i nie powoływał się na rząd PiS. - Nie chciałbym się w to mieszać, nie słyszałem całej tej wypowiedzi. Odnosiłem tylko wrażenie, że sędzia Morawski nie zrobił nic nagannego, ponieważ w konferencji na temat praworządności w Polsce mówił o reformach polskiego rządu w tym zakresie - tłumaczył.

Lipiński: To atak na rząd, skandaliczne zachowanie

Adam Lipiński, jeden z współzałożycieli PC i bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, nie był już tak wyrozumiały pod adresem sędziego TK. Oskarżył go o atakowanie rządu i skandaliczne wypowiedzi pod adresem środowisk LGBT. Lipiński jest pełnomocnikiem gabinetu Beaty Szydło ds. równego traktowania.

- To jest po prostu atak na rząd, tylko i wyłącznie. Homoseksualiści mają takie same prawa, jak każdy inny obywatel tego kraju. Nikt nie zamierza nikogo wsadzać do więzienia - stwierdził. - To jest walka polityczna. Ten pan po prostu stosuje takie argumenty po to, żeby uderzyć w rząd, chociaż jest to całkowicie bezpodstawne - dodał. Lipiński zapowiedział sprawdzenie wypowiedzi Morawskiego w wydziale równego traktowania w swoim urzędzie.

Prof. Lech Morawski został wybrany do TK przez większość sejmową w 2015 roku, dopuszczony do orzekania od grudnia 2016 roku. Lipiński zarzucił mu, że prawdopodobnie zmienił poglądy, a jako sędzia Trybunału nie powinien ich publicznie prezentować.

Źródło: RMF FM

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Salon24 nie uczestniczy w żadnej wojnie. Dajemy możliwość wypowiedzi każdemu. W notkach...
  • Dzień dobry! Pana notka wisi w 5. rzędzie na SG.
  • @JESTNADZIEJA Wdarła się pomyłka, za którą przepraszamy. Poprawiliśmy

Tematy w dziale Polityka