Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
72 obserwujących 4119 notek 9328435 odsłon
Salon24 news, 17 lipca 2017 r.

Książę William i Kate w Polsce. Dużo rozmów z Andrzejem i Agatą Dudą

1521 55 0 A A A
Para książęca w towarzystwie polskiej pary prezydenckiej. Fot. PAP
Para książęca w towarzystwie polskiej pary prezydenckiej. Fot. PAP

Po godzinie 13.30 samolot z brytyjską parą książęcą wylądował na lotnisku Okęcie. William i Kate spotkali się nie tylko z polskim prezydentem i jego małżonką, ale spędzili kilkanaście minut na rozmowach ze zgromadzonymi na Krakowskim Przedmieściu.

Pierwszym punktem wizyty księcia Williama i Kate było spotkanie z Andrzejem i Agatą Dudą w Pałacu Prezydenckim. Prezydent wydał śniadanie na cześć pary książęcej, następnie doszło do rozmów w tym gronie w ogrodach budynku - bez udziału tłumacza. Brytyjscy goście do środy będą zakwaterowani w Belwederze.

Po wizycie w Pałacu Prezydenckim, William i Kate wyszli do zgromadzonych tłumnie mieszkańców Warszawy. Witający książęcą parę mieli ze sobą chorągiewki Wielkiej Brytanii. Najważniejsi goście w Polsce podpisywali autografy, robili sobie zdjęcia i chwilami rozmawiali z tłumem.

Dlaczego wizyta Williama i Kate wzbudza tak duże zainteresowanie nie tylko w Polsce, ale na całym świecie? To pierwsza podróż po Europie Środkowo-Wschodniej książęcej pary, a w dodatku - po raz pierwszy poza Wyspami Brytyjskimi z udziałem dzieci, George'a i Charlotty.

Gdy William i Kate dotarli do pomnika Adama Mickiewicza, rozstali się z Warszawiakami i udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Tam spotkali się z polskimi weteranami wojennymi, żyjącymi Powstańcami Warszawskim. William i Kate wraz z parą prezydencką oddali hołd Powstaniu Warszawskiemu - zapalili znicze pod dzwonem "Monter".

Kolejnym punktem wizyty będzie spotkanie pary książęcej z przedsiębiorcami w wieżowcu Warsaw Spire. Wieczorem William wygłosi przemówienie podczas specjalnie wydanego przyjęcia.

Źródło: PAP

GW


© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Tematy w dziale Polityka