162 obserwujących
8928 notek
23607k odsłon
4240 odsłon

Kaczyński: Polsce i Polakom odmówiono prawa do obrony własnej godności

Jesteśmy narodem, któremu w sposób skandaliczny przypisuje się winy narodu niemieckiego. Źródło: PAP
Jesteśmy narodem, któremu w sposób skandaliczny przypisuje się winy narodu niemieckiego. Źródło: PAP
Wykop Skomentuj294

Prezes PiS: Prezydent powinien podpisać nowelizację

Jestem głęboko przekonany, że prezydent Duda powinien iść tą drogą, którą zapowiadał, czyli podpisać tę ustawę - stwierdził Jarosław Kaczyński. – Jeżeli zaś chodzi o jakieś rozmowy, łagodzenie sytuacji, może być możliwe tylko wtedy, jeżeli my uznamy, że jesteśmy państwem suwerennym – dodał.


Polska odrzuca bardzo radykalnie antysemityzm, ale też jesteśmy państwem suwerennym i mamy obowiązek rozpocząć walkę z tym, co trwa od dziesięcioleci, czyli z „wielką akcją dyfamacyjną [zniesławiającą - KW] wobec Polski, czyli obrażania Polski, przypisywania nam win innych - stwierdził szef PiS.

Co może grozić Polsce ze strony USA w związku z komentarzami tamtejszego Departamentu Stanu dotyczącymi noweli ustawy o IPN? – Nie jestem w tej chwili w stanie odpowiedzieć jak poważnie Stany Zjednoczone traktują swoje stosunki z Polską. Wydawało się do tej pory, że poważnie. Pytanie rzeczywiście w tej chwili stoi, ale nie będę jeszcze na to pytanie odpowiadał – odparł polityk.

Trudna sytuacja na linii Polska-Izrael

„Niestety dzisiaj jest tak, że o Polakach mówi się bardzo często w Izraelu w kontekście Holokaustu, natomiast w ogóle nie wymienia się nazwy Niemcy” - mówił Jarosław Kaczyński.

Kiedy premier Mateusz Morawiecki rozmawiał z premierem Izraela, to Benjamin Netanjahu ani razu nie powiedział o Niemcach - tylko o nazistach, beznarodowych nazistach. Nie, to Niemcy, a nie Polacy - i to trzeba bardzo mocno mówić, bardzo mocno głosić, trzeba się tutaj po prostu bronić, bronić i jeszcze raz bronić" - podkreślił prezes PiS.

Lech Kaczyński prowadził życzliwą politykę wobec Izraela. Był za tym, aby unormować stosunki polsko - żydowskie, ale nie kosztem polskiej godności - przypomniał szef rządzącego ugrupowania.


Trzeba sobie zdawać sprawę, że jedyną „podstawą i zapleczem tej obrony”  jest nasz naród, polskie społeczeństwo, a dokładnie - jak mówił - ta jego część, która „ma poczucie patriotyczne i ma też dobre rozeznanie polskich interesów".

My nie mamy żadnej przyszłości, jeżeli będziemy narodem oskarżanym o Holokaust - oświadczył Jarosław Kaczyński.


Źródło: PAP

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła. 

Wykop Skomentuj294
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka