Blog
Newsroom Salon24
Salon24 news
Salon24 news wydarzenia, newsy, komentarze
103 obserwujących 5663 notki 13511236 odsłon
Salon24 news, 10 października 2018 r.

Donald Tusk i Bono z U2 w PE. Na wspólnym zdjęciu wskazują na napis „Konstytucja”

2834 134 0 A A A
Bono i Donald Tusk. Fot.  Twitter/Donald Tusk
Bono i Donald Tusk. Fot. Twitter/Donald Tusk

Irlandzki muzyk spotkał się w Brukseli z przewodniczącym PE Antonio Tajanim oraz szefami grup politycznych. Lider U2 rozmawiał też z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. 

Donald Tusk po spotkaniu na swoim oficjalnym koncie twitterowym szefa Rady Europejskiej zamieścił zdjęcie, na którym trzymają się z Bono za podniesione w górę ręce na tle unijnych flag. Tusk krótko skomentował też pod fotografią: „Rozmowa o tym, jak pomagać ludziom, nie tylko o Europie”.

Polecamy: Trwają zamieszki w Chemnitz. Bono potępia skrajną prawicę za postawę wobec imigrantów

Były premier ma też drugie konto na Twitterze, na którym zamieścił inne zdjęcie z irlandzkim z muzykiem. Obaj stoją przy ścianie i pokazują palcem na zawieszony na ścianie plakat z napisem: „Konstytucja”. 

Część internautów od razu ripostowała. 
Bono w Brukseli przekonywał do „europejsko-afrykańskiego partnerstwa”. – Afryka jest szansą dla Europy, która się starzeje – mówił lider U2.

Na krótki briefingu Tajani podziękował Bono za wizytę w PE i silne zaangażowanie dla Europy. – Europa to nie tylko bank centralny, nie tylko euro i nie tylko nasze instytucje. Europa to nasze życie, nasza historia, nasza kultura, Europa to nasi piosenkarze – powiedział szef europarlamentu.

Zobacz: Bono w Kongresie USA: Polska i Węgry zmierzają ku hipernacjonalizmowi

Bono rozmawiał z Tajanim o Afryce. Jak podkreślił lider U2, choć ludzie obawiają się wzrostu nacjonalizmów, on jest zafascynowany ideą rozwoju internacjonalizmu.

– Ludzie obawiają się niekontrolowanej migracji z południa. Rozumiem to. Jednak ja jestem zafascynowany tym, co dzieje się na sąsiednim kontynencie. Widzę ogromne możliwości. Dwa miliardy ludzi w Afryce podczas gdy my stajemy się starsi i siwi, oni są młodsi i bardziej energiczni. Podczas gdy Ameryka jest na wakacjach jeśli chodzi o kwestie wielkich idei, powinniśmy siąść do stołu z naszymi afrykańskimi parterami i podbić świat – zaznaczył.

image
Bono z U2 i przewodniczący PE Antonio Tajani   Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

– Potrzebujemy europejskiej strategii dla Afryki. Musimy inwestować tam więcej pieniędzy – mówił Tajani. Te pieniądze - jak zaznaczył - powinny trafiać na walkę ze zmianami klimatu, na wzrost gospodarczy i walkę z biedą oraz terroryzmem.

Zaznaczył, że bez takich działań coraz więcej ludzi będzie opuszczać Afrykę, a Europa będzie zmagać się z rosnąca migracją. Dodał, że Afryka potrzebuje „planu Marshalla”.


Źródło: PAP, Twitter

KW

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła. 

Opublikowano: 10.10.2018 19:47. Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 19:47.
Autor: Salon24 news
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Dziękujemy za zgłoszenie. Przy okazji odkryliśmy podszywanie się pod innych użytkowników s24.
  • To dane dla sprzedaży ogółem: a sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań...
  • Sprawdziliśmy, kiedy pojawiło się więcej danych. Samolot wyglądał inaczej, był żółty -...

Tematy w dziale Polityka