124 obserwujących
6389 notek
16186k odsłon
987 odsłon

Andrzej Duda: Oczekiwania nauczycieli są uzasadnione

Andrzej Duda w Wolsztynie. PAP/Paweł Jaskółka
Andrzej Duda w Wolsztynie. PAP/Paweł Jaskółka
Wykop Skomentuj82

Podejmę rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu wynagrodzeń - powiedział prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, oczekiwania nauczycieli „są uzasadnione”. 

Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Wolsztyna (woj. wielkopolskie) podkreślił, że „sytuacja nauczycieli nie jest łatwa, a oczekiwania, z którymi nauczyciele występują dzisiaj, są oczekiwaniami uzasadnionymi”. 

Nauczyciele powinni w Polsce dobrze zarabiać. Powinni zarabiać godne pieniądze. Wypełniają bardzo ważną misję.


Tak stwierdził prezydent.

– Wszyscy pamiętamy tę maksymę, którą w Polsce powtarzamy od stuleci, że „takie będziemy mieli Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Taka jest prawda, dlatego nauczycielom za ich pracę, a właściwie służbę, należy się godne wynagrodzenie – podkreślił Duda. 

Polecamy: Dworczyk: Broniarz próbuje brać dzieci jako zakładników. Uczniowie: Nie chcemy strajku

Prezydent jednocześnie zaapelował do wszystkich środowisk o kompromis w negocjacjach, bo jak zaznaczył, nie wszystkie żądania można od razu zrealizować. 

Prezydent Duda: Oczekiwania nauczycieli są uzasadnione

– Obawiam się, że nie da się w szybkim tempie, krótkim terminie podnieść wynagrodzenia od razu o tysiąc złotych. Obawiam się, że ten postulat ma charakter, niestety, bardzo mocno polityczny i populistyczny, ale wierzę w to, że w perspektywie da się je podnieść w rozsądny sposób w rozsądnym terminie. To musi być proces i my musimy do tego procesu dojść. Mam nadzieję, że w tej sprawie uda się uzyskać porozumienie tak, aby nauczyciele osiągnęli swój cel, a jednocześnie młodzież i dzieci w żaden sposób nie zostali poszkodowani. To jest też moja prośba do nauczycieli jako rodzica, choć moja córka kończy już studia, ale też przeżywałem jej egzaminy, maturę i wszystko co było dla niej ważne – dodał. 

Zobacz: Broniarz ostrzega PiS przed strajkiem: Mamy oręż, uczniowie mogą nie otrzymać promocji

Duda zapewnił, że w tej sprawie chce też spotkać się z premierem Morawieckim. 

– Ja zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie – oświadczył Andrzej Duda. 

KW

Wykop Skomentuj82
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo