136 obserwujących
6871 notek
17682k odsłony
1981 odsłon

Pożar Notre Dame ugaszony. Szydło: będziemy się chcieli włączać w odbudowę

Ocalała struktura Notre Dame. fot. PAP
Ocalała struktura Notre Dame. fot. PAP
Wykop Skomentuj173

Zaangażujemy się w odbudowę katedry Notre Dame. Będą różne możliwości włączenia się w pomoc – powiedziała wicepremier Beata Szydło.

Nad ranem strażacy opanowali ogień w paryskiej katedrze Notre Dame. Francuska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie pożaru.

 Płonie katedra Notre Dame w Paryżu. „Potencjalny związek z renowacją”

image
Pożar w katedrze Notre Dame. fot. Facebook/PAP

Wicepremier była pytana w TVN24, czy polski rząd złoży ofertę, choćby symbolicznej pomocy w odbudowie Notre Dame. - Pan premier zapowiedział, że będziemy się chcieli zaangażować w tę odbudowę, że jest to obowiązek wszystkich Europejczyków – powiedziała wicepremier.

Oceniła, że za tymi słowami pójdą jakieś konkretne propozycje. - W tej chwili będziemy czekać na sygnał prezydenta Francji. Prezydent Macron zapowiedział, że katedra będzie odbudowana. Na pewno będziemy chcieli się włączać. To nie jest tylko kwestia rządu, ale będą się też włączać ludzie – dodała.

Wskazała, że pewnie będą różne możliwości włączenia się w pomoc. - Tu też chodzi o pewien symbol, o wsparcie. Katedra Notre Dame to symbol chrześcijańskiej Europy. To ważne, abyśmy się w tej odbudowie wszyscy połączyli – powiedziała.

Poniedziałkowy pożar w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame wybuchł gwałtownie, obejmując szybko iglicę i dach nawy poprzecznej. Wkrótce rozszerzył się na cały dach. Iglica zawaliła się i spłonęła. Pożar udało się do północy opanować na tyle, że strażacy podali, że struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Katedra Notre Dame po pożarze.
Katedra Notre Dame po pożarze. Katedra Notre Dame po pożarze. Prezydent Emmanuel Macron odwiedza katedrę Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. Katedra Notre Dame.Płonąca katedra Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. Płonąca katedra Notre Dame. +5 zdjęć +6 zdjęć
Pożar katedry Notre-Dame. fot. PAP
Wykop Skomentuj173
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka