124 obserwujących
6371 notek
16098k odsłon
1449 odsłon

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego

Prezydent wręczył Ordery Orła Białego. fot. PAP/Rafał Guz
Prezydent wręczył Ordery Orła Białego. fot. PAP/Rafał Guz
Wykop Skomentuj76

Prezydent Andrzej Duda w Święto Konstytucji 3 maja odznaczył Orderami Orła Białego b. opozycjonistę Czesława Bieleckiego, rzeźbiarza Wincentego Kućmę oraz żołnierza AK, badacza tragedii polskiej ludności na Wołyniu w czasie II wojny światowej Władysława Siemaszkę.

Czesław Bielecki, architekt, publicysta i polityk, działacz opozycji w PRL, założyciel i szef Wydawnictwa CDN, poseł na Sejm III kadencji, został odznaczony za zasługi w krzewieniu ideałów wolności, demokracji i poszanowania praw człowieka w PRL, za działalność publiczną i państwową.

Rzeźbiarz, medalier, rysownik i twórca Pomnika Powstania Warszawskiego i Pomnik Obrońców Poczty Gdańskiej Wincenty Kućma został uhonorowany w uznaniu znamienitych zasług dla polskiej kultury, za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej oraz popularyzowanie historii polskiego czynu niepodległościowego.

Żołnierz Armii Krajowej, ps. Wir, prawnik, działacz kresowy i jeden z najbardziej zasłużonych badaczy i dokumentalistów tragedii polskiej ludności na Wołyniu w okresie II wojny światowej Władysław Siemaszko został uhonorowany za zasługi w dokumentowaniu i upowszechnianiu prawdy historycznej oraz za działalność na rzecz środowisk kombatanckich.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Andrzej Duda, Wincenty Kućma.
Andrzej Duda, Wincenty Kućma. Andrzej Duda, Czesław Bielecki. Andrzej Duda, Władysław Siemaszko. Prezydent wręczył Ordery Orła Białego Prezydent wręczył Ordery Orła Białego Prezydent wręczył Ordery Orła Białego +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Prezydent wręczył Ordery Orła Białego. fot. PAP/Rafał Guz
Wykop Skomentuj76
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka