120 obserwujących
6268 notek
15706k odsłon
1610 odsłon

Schetyna: Kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przemawia podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Szczecinie. fot. PAP/Marcin Bielecki
Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna przemawia podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Szczecinie. fot. PAP/Marcin Bielecki
Wykop Skomentuj138

Lider PO Grzegorz Schetyna na konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Szczecinie nawiązał do filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Powiedział, że "każdy, kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskie".

Polecamy: Premiera filmu "Tylko nie mów nikomu". Ofiary twarzą w twarz z księżmi pedofilami

- Parasol ochronny trzeba rozpiąć nad dziećmi, żeby nie padały ofiarami pedofilii, nad kobietami, żeby je chronić przed przemocą, wreszcie nad zwykłymi ludźmi, żeby czuli się bezpiecznie. I my to zrobimy. Każda ofiara przestępstwa będzie wiedziała, że stoi za nią murem jej państwo, nasze wspólne państwo - mówił szef PO.


Każdy, kto podnosi rękę na polskie dzieci, podnosi rękę na państwo polskieOdniósł się także do sobotnich słów prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". - Wczorajsze słowa prymasa Polski z przeprosinami i deklaracją walki z pedofilią są cenne, ale jasne jest, że minął czas, gdy z tą sprawą mogła poradzić sobie jakakolwiek instytucja samodzielnie. Skuteczne w tej sprawie może być i będzie tylko państwo - podkreślił.

Przeczytaj: Prymas Polak o filmie Sekielskiego: Czuję ból i wstyd. Przepraszam ofiary pedofilii

- Dlatego tak fałszywe są wczorajsze słowa faktycznego władcy dzisiejszego państwa partyjnego w Polsce, słowa pana Kaczyńskiego o seksualizacji dzieci. Panie Kaczyński, nic pan nie rozumie, nic. Nie wie pan, skąd naprawdę płynie zagrożenie dla polskich dzieci. Dlaczego ucieka pan od problemu pedofili? Widać, że pan i pana rządy nie rozwiążą tego problemu. My musimy i zadbamy o bezpieczeństwo naszych dzieci i rozprawimy się z pobłażaniem i zmową milczenia - powiedział Schetyna.


Chodziło o wypowiedź Kaczyńskiego podczas konwencji w Bydgoszczy. Prezes PiS mówił tam m.in.  o obronie prawa do wychowania własnych dzieci. - Do tego, żeby nie były seksualizowane niemal od kołyski, ale właściwie można powiedzieć - od kołyski, żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować - podkreślił.

Według lidera PiS w Polsce powinna istnieć normalna rodzina, którą tworzy kobieta i mężczyzna jako małżeństwo oraz ich dzieci. - To też jest dzisiaj zagrożone - ocenił. - Żeby pary homoseksualne nie mogły też eksperymentować dziećmi tzn. ich adoptować, żeby dzieci nie były przedmiotem eksperymentów, które są w interesie bardzo niewielkiej mniejszości, ale nie są przede wszystkim w interesie dzieci i nie są w interesie przyszłości naszego narodu, a dzieci to przyszłość - podkreślał Kaczyński.

Zobacz także: Kaczyński w Pułtusku: Kto podnosi rękę na Kościół, ten podnosi rękę na Polskę

Schetyna w Szczecinie powiedział też, że policja "nie może po prostu łapać bandytów, tylko jest pod politycznym butem". - W policji minister ma bezpośrednią władzę i bezwzględnie ją wykorzystuje. Dorośli mężczyźni, jak widzieliśmy, siedzą i wycinają konfetti, pozwalają sobie przypinać anielskie skrzydła albo stoją bez sensu dzień i noc pod domem ministra - podkreślił.

- Rozpięli parasol ochronny nad chuliganami, nad nacjonalistami i - co najbardziej haniebne - nad pedofilami. I to jest wstyd. Nie wiem, jak Joachim Brudziński może patrzeć w lustro. Ja znam policjantów, sam byłem ministrem spraw wewnętrznych, wiem ilu tam jest odważnych ludzi. I czy myślicie, że oni nie zabraliby się ostro za pedofilów? Przecież sami mają dzieci. Trzeba im tylko pozwolić, trzeba im dać robić swoją robotę. Uwolnić ich od tych próżnych mandarynów, od sieci partyjnych zobowiązań i interesów - powiedział lider PO.

- Policjant nie może się bać zabrać za przestępcę. Ofiara nie może bać się zgłosić przestępstwa. To przestępca ma się bać - przekonywał Schetyna.

Brudziński odnosząc się do wypowiedzi lidera PO napisał w niedzielę na Twitterze: "Jest czymś wyjątkowo paskudnym, że były szef MSWiA, na potrzeby walki politycznej sugeruje brak zaangażowania @PolskaPolicja w walkę z przestępczością w tym z tą wyjątkowo ohydną tj. pedofilią. Składam wyrazy ubolewania i przeprosin wobec policjantów za te wstrętne polityczne tyrady".


ja

Wykop Skomentuj138
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka