135 obserwujących
6655 notek
17094k odsłony
1960 odsłon

Wybory parlamentarne w Grecji. Wygrana liberalno-konserwatywnej Nowej Demokracji

Kyriakos Mitsotakis oddaje głos w wyborach. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS
Kyriakos Mitsotakis oddaje głos w wyborach. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS
Wykop Skomentuj74

Liberalno-konserwatywna Nowa Demokracja (ND) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne w Grecji - wynika z badań exit poll, przeprowadzonych przez prywatne stacje telewizyjne.

Będące do tej pory w opozycji ugrupowanie poparło według exit poll ok. 38-42 proc. głosujących. ND, jak wynika z badań, zdobędzie ok. 155-167 miejsc w 300-osobowym parlamencie, co pozwoli jej na samodzielne sprawowanie władzy. 

Liderem ND jest 51-letni Kyriakos Micotakis, syn byłego premiera i brat byłej minister spraw zagranicznych. 

Rządząca od 2015 r. w Grecji Koalicja Radykalnej Lewicy (Syriza) zajęła w przedterminowych wyborach parlamentarnych drugie miejsce z wynikiem 26,5-30,5 proc. 

To jawne zwycięstwo Nowej Demokracji. Poczekamy i zobaczymy, jak to wykorzystają - powiedział państwowej telewizji Panos Skurletis z Syrizy.

Wybory pierwotnie miały się odbyć w październiku tego roku, ale zostały zwołane wcześniej przez premiera Aleksisa Ciprasa, po tym gdy jego partia Syriza przegrała z ND w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Wybory w Grecji. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS
Wybory w Grecji. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS Kyriakos Mitsotakis oddaje głos w wyborach. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS Kyriakos Mitsotakis oddaje głos w wyborach. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS Wybory w Grecji. fot. PAP/EPA/ALEXANDROS VLACHOS
Wybory parlamentarne w Grecji.
Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka