142 obserwujących
7229 notek
18749k odsłon
4496 odsłon

Mister Gay 2019. Kukle abp. Jędraszewskiego poderżnięto gardło

Mister Gay 2019. Drag queen z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Fot. Punto Punto Club/Facebook
Mister Gay 2019. Drag queen z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Fot. Punto Punto Club/Facebook
Wykop Skomentuj264

Wybory Mr. Gay Poland odbyły się w sobotę w poznańskim klubie Punto. Na zdjęciach z wydarzenia drag queen Mariolkaa Rebell wystąpiła z „kukłą” z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego.  

W trakcie występu – jak podają lokalne media – miało być "symulowane zabójstwo metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk lesbijek, gejów, biseksualistów i transseksualistów". Sama drag queen na swoim profilu w mediach społecznościowych informuje o tej sytuacji.


W środę, kiedy o zdarzeniu poinformowały lokalne media, organizatorzy wydarzenia wydali oświadczenie, w którym przeprosili za występ z udziałem drag queen Mariolkaa Rebell. Wydarzenie zwróciło uwagę internautów.


„Jako organizatorzy konkursu Miss Lesbian Poland 2019 oraz Mr Gay Poland 2019, które odbyły się 9 i 10 sierpnia w Poznaniu, pragniemy oświadczyć, że sprzeciwiamy się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw” - podkreślono w oświadczeniu. 

„W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z drag queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów” - dodano. 

Organizatorzy podkreślili również, że „konkurs ma celu promowanie pozytywnych postaw oraz tolerancji i akceptacji”. 


Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP w środę po południu, że dotychczas nie wpłynęło do policji żadne zawiadomienie w tej sprawie. 

Jak podała w środę TVP Poznań, relacja fotograficzna z imprezy została opublikowana na stronie internetowej klubu, część zdjęć pojawiła się też na prywatnym profilu na jednym z portali społecznościowych. 

„Widać na nich dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Marka Jędraszewskiego. Na jednym ze zdjęć »drag queen Mariolkaa Rebell« trzyma w jednej ręce kukłę, a drugą mocno wbija w okolice jej gardła. Na koszulce ma czerwone plamy przypominające krew. Wokół zgromadzeni są inni uczestnicy imprezy” - poinformowała TVP Poznań. 

Arcybiskupa Jędraszewskiego krytykują środowiska popierające ideologię LGBT. Lider Wiosny Robert Biedroń w liście do papieża Franciszka nawiązał do słów abpa Jędraszewskiego i poprosił go o „reakcję, która zmieni nienajlepsze dzisiaj oblicze polskiego Kościoła”. 

KW

Wykop Skomentuj264
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo