148 obserwujących
7764 notki
20448k odsłon
1653 odsłony

Upadek włoskiego rządu. Premier Giuseppe Conte złożył dymisję

Giuseppe Conte. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Giuseppe Conte. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Wykop Skomentuj24

Premier Włoch Giuseppe Conte złożył dymisję na ręce prezydenta Sergio Mattarelli - ogłosił Pałac Prezydencki. Szef rządu ustąpił w konsekwencji rozpadu koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd.

W komunikacie ogłoszonym przez Pałac Prezydencki podano, że prezydent przyjął do wiadomości dymisję i poprosił jednocześnie Contego o to, by rząd dalej zajmował się bieżącymi sprawami.

Prezydent Mattarella rozpoczyna konsultacje z siłami politycznymi na temat rozwiązania kryzysu rządowego. Wywołał go wicepremier, lider Ligi Matteo Salvini, ogłaszając 8 sierpnia koniec współpracy z Ruchem Pięciu Gwiazd po serii napięć i konfliktów, a także zaapelował o rozpisanie wyborów parlamentarnych.

Conte stał na czele 65. rządu w historii Republiki Włoskiej. Jego gabinet pracował 14 miesięcy.

Matteo Salvini powiedział, że poprosi prezydenta o rozpisanie nowych wyborów. 

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Premier Giuseppe Conte złożył dymisję na ręce prezydenta. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Premier Giuseppe Conte złożył dymisję na ręce prezydenta. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI Premier Giuseppe Conte przemawia w parlamencie. fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI Premier Giuseppe Conte przemawia w parlamencie. fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI Premier Giuseppe Conte przemawia w parlamencie. fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI Premier Giuseppe Conte złożył dymisję na ręce prezydenta. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI Premier Giuseppe Conte złożył dymisję na ręce prezydenta. fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI +1 zdjęcie +2 zdjęcia
Premier Giuseppe Conte złożył dymisję.
Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka