149 obserwujących
7742 notki
20388k odsłon
3506 odsłon

Rzepliński o kandydatach PiS na sędziów TK: To domyka konstytucyjny zamach stanu

Prof. Andrzej Rzepliński. fot. Wikimedia/Michał Józefaciuk
Prof. Andrzej Rzepliński. fot. Wikimedia/Michał Józefaciuk
Wykop Skomentuj227

To co chce zrobić Kaczyński domyka konstytucyjny zamach stanu, który dział się przez całą kadencję tego parlamentu - tak  prof. Andrzej Rzepliński, ocenił kandydatów PiS na sędziów TK.

Szef klubu PiS Ryszard Terleckiego poinformował, że kandydatami tej partii na sędziów TK będą Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. 

– Zareagowałem mocnym słowem – odpowiedział Rzepliński na pytanie, jak przyjął informację o nominatach partii rządzącej do Trybunału. Jego zdaniem to, co właśnie ma miejsce, jest "kompletną destrukcją polskiego sądownictwa konstytucyjnego"

– Równie dobrze PiS mogło uchwalić poprawkę do konstytucji, że partia jest przewodnią siłą narodu – stwierdził na antenie TVN24 były prezes TK i dodał: – Idziemy w kierunku państwa mafijnego, w którym rządzi nie wiadomo kto.

Zdaniem Rzeplińskiego "to, co chce zrobić Kaczyński, domyka konstytucyjny zamach stanu, który dział się przez całą kadencję tego parlamentu".

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego zaapelował, aby Sejm jeszcze w tym tygodniu przeforsowali projekt ustawy, w którym znalazłby się zapis mówiący o tym, że sędziów TK wybierają obie izby parlamentu większością 2/3 głosów.

KJ

Wykop Skomentuj227
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka