Blog
Fossil
Fosil
7 obserwujących 258 notek 139314 odsłon
Fosil, 1 lipca 2017 r.

Pogrzeb Helmuta Kohla. Pożegnanie wielkiego Europejczyka

321 19 0 A A A

Dziś nadeszła godzina pożegnania kanclerza federalnego doktora Helmuta Kohla

Politycy, przyjaciele i rodzina żegnali Helmuta Kohla. 

O godzinie 11 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczał  się "europejski akt" na cześć Kohla - pierwsza tego rodzaju ceremonia o charakterze ponadnarodowym na cześć zmarłego polityka.

Kohl został wcześniej uhonorowany tytułem "Obywatela Europy".

Podczas dwugodzinnej uroczystości głos zabrali  przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, szef Rady Europejskiej Donald Tusk, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron. Na prośbę wdowy, Maike Kohl-Richter, przemówienia wygłoszą też: były prezydent USA Bill Clinton, były premier Hiszpanii Felipe Gonzalez i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. W uroczystościach wziął udział prezydent Andrzej Duda.

Po ceremonii pogrzebowej w Strasburgu trumna przybrana w niemieckie barwy narodowe zostala przetransportowana śmigłowcem do Ludwigshafen w Niemczech. Tam został  utworzony kondukt, który przejszedł  ulicami rodzinnego miasta Kohla. Następnie trumna popłynela statkiem po Renie do Spiry, gdzie o 18-tej rozpoczeło się nabożeństwo żałobne.

W mszy nie uczestniczyli synowie Kohla Walter i Peter oraz ich rodziny. Obaj są mocno skonfliktowani z drugą żoną zmarłego Maike Kohl-Richter. 

image

image

image

image


image

Żegnam  wielkiego męża stanu, który kochał swoje rodzinne strony w Palatynacie i niemiecką ojczyznę, a równocześnie działał, nie tracąc z oczu uniwersalnego horyzontuOpublikowano: 01.07.2017 21:06. Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 21:07.
Autor: Fosil
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Rzeczywistość to jest coś, co nie znika, kiedy przestaje się w to wierzyć Philip K. Dick Wpisy wulgarne, niezweryfikowane plotki i ataki ad personam będą kasowane.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • No jak to? PAD czyta z kartki,szok i niedowierzanie,to niemożliwe.Zgromadzenie Ogólne...
  • Duda w ONZ o tym, że... Polska wspiera uchodźców, dba o środowisko, szanuje prawo, które...
  • Polecam na allegro...

Tematy w dziale Polityka