56 obserwujących
237 notek
478k odsłon
  5679   0

Katolicy dostają w d…

Dla katolików, którzy się wahają mam argument biblijny. Jak Jezus będzie nas sądził, bo nawet muzułmanie są zgodni z tym, że będzie to Jezus? Otóż Jezus nie będzie nas sądził ani za to, czy byliśmy czy nie byliśmy na niedzielnej Mszy, ani za ilość odmówionych paciorków, ani tym bardziej za ilość wygłaszanych wysoko humanistycznych deklaracji. Będzie nas sądził za to, czy daliśmy lub nie daliśmy jeść głodnemu, pić spragnionemu, czy pomogliśmy biedakowi i generalnie czy stanęliśmy czynnie po stronie tych najsłabszych i odrzuconych. „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – to są słowa tak mocne, że ciarki skórę przechodzą. Bóg utożsamia się z tymi najmniejszymi, najsłabszymi. A któż może być mniejszy i słabszy, niż upośledzone dziecko przed narodzeniem? Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe. Jak wygląda usunięcie ciąży? Podciśnieniem wyrywa się kończyny, a potem miażdży szczypcami czaszkę. Czy to jest komuś miłe? W tym roku mija 100 od narodzin Karola Wojtyły. Niech każdy z wahających się zapyta się, co święty Papież powiedziałby o tym, co teraz dzieje się w Polsce? Tak pogroziłby palcem klerowi i wezwał do nawrócenia, ale na temat obrony życia, w tym środkami prawnymi, jestem przekonany byłby w najwyższym stopniu nieustępliwy.

Załóżmy, że będzie referendum, które zmieni konstytucję w taki sposób, że będzie możliwe dalsze wykonywanie aborcji na kalekich dzieciach. Referendum to demokracja bezpośrednia. Np. w przypadku Jeszuy ben Josef sąd drugiej instancji stwierdził jego niewinność, natomiast w wyniku referendum został on skazany na śmierć przez ukrzyżowanie. I bardzo dobrze że referendum, wtedy nie będzie można zwalić odpowiedzialności za śmierć ponad 1000 dzieci rocznie na posłów, sędziów lub prezydenta. Każdy sam podpisze się pod wyrokiem śmierci: krew ich na nas i dzieci nasze. Ja bym zgłosił w takim wypadku ustawę gwarantującą zabitym dzieciom pochówek na koszt państwa. Uważam bowiem, że jeśli kogoś niewinnego państwo skazuje na śmierć, to nie powinno jego ciało lądować w kanalizacji lub kuble na śmieci. Co więcej ponieważ takie dziecko jest poświęcone dla dobra ludzkości i postępu, więc wydaje mi się, że powinno mieć pogrzeb z honorami wojskowymi jak np. żołnierze z Iraku czy Afganistanu.

W ostatnią niedzielę, jeśli nie przestraszyliśmy się pójść do Kościoła, to usłyszeliśmy słowa Jezusa: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Błogosławieni jesteście, gdy [ludzie] wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”. Sprawiedliwość i prawda są jak dwie siostry, kto broni prawdy, ten broni sprawiedliwości. „I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie zginie. Owszem, nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie.” – ludzie będą nas lżyć i poniżać uważając, że służą najwyższym ideałom ludzkości. Tak więc dostajemy w d… trochę z powodu naszych grzechów, trochę z powodu Jezusa, ale z obu powodów możemy się cieszyć, albowiem nasze imiona zostaną zapisane w księdze życia.


Lubię to! Skomentuj100 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo